• Odwiedziny: 3141931

Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Dnia 27 marca 2010 roku w naszej szkole odbyła się Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia.

PCKOrganizatorem był Zarząd Polskiego Czerwonego Krzyża w Lwówku Śląskim. Do  konkursu przystąpiło pięć szkół z rejonu (szósta szkoła ze Zbylutowa nie dojechała).

Olimpiada składała się z dwóch części:

teoretycznej - dotyczyła zagadnień zdrowia i zdrowego stylu życia,

praktycznej  - umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Spotkanie zaszczycili wielce szacowni przedstawiciele Zarządu PCK:

prezes ZR PCK p. Krystyna Kośna, wice - prezes p. Teresa Wachal, członkowie Zarządu p. Daria Puchalska-Dancewicz i p. Marek Łukasik, panie Julia Dżugaj i Marzena Sztkowska  oraz gospodyni obiektu p. dyr. Elżbieta Ugrynowicz.

Praktycznych umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dopilnowali panowie Ratownicy działający przy Zarządzie Polskiego Czerwonego Krzyża w Lwówku Śl.

Młodzież klas piątych i szóstych wykazała się ogromną wiedzą z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania się  i wiadomości czerwonokrzyskich oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Drużynowo  I miejsce zajęła  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lwówku Śląskim, II miejsce Szkoła Podstawowa z Gryfowa, III miejsce Szkoła Podstawowa z Włodzic Wielkich , następnie Zespół Szkół z Wlenia i Szkoła Podstawowa z Rząsin.

Dodatkową atrakcją Olimpiady byli reprezentanci z trzech klas IV naszej szkoły, którzy na zajęciach realizowali  program czerwonokrzyski "Mały Ratowniczek" i którzy to mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną jak i praktyczną.

Opiekun SK PCK

Lidia  Reif