Z działalności szkolnego koła pck

Szkolne Koło PCK skutecznie realizuje kolejne akcje z czerwonokrzyskiego kalendarza. 16 października w Światowym Dniu Walki z Głodem członkowie Koła przygotowali krótki apel i symboliczny poczęstunek kawałkiem chleba, promując akcję „Podziel się kromką chleba”.

Dnia 24 października z okazji Dnia Młodzieży Czerwonokrzyskiej odbyła się uroczystość, w której wzięli udział zaproszeni goście.

Aktyw szkolnego Klubu „Wiewiórka” pod opieką p. D. Didur i p. E. Siwki przygotował uroczysty apel. Na podstawie inscenizacji „Królowa Śmieszka” w wyk. kl. III e i pogadanki o zasadach zdrowego odżywiania się przygotowanej przez dzieci z kl. II c, uczniowie klas I zapoznali się z działalnością Klubu.

Punktem kulminacyjnym tego poranka było wręczenie legitymacji i plakietek z logo Klubu „Wiewiórka”  przez gościa honorowego przewodniczącą Rady Miasta p. Teresę Wachal. Na zakończenie uroczystego spotkania wszyscy włączyli się do śpiewu piosenki przygotowanej przez podopiecznych p. J. Pawłowskiej.