Finaliści Szkolnego Konkursu Promocji Zdrowia i Ratownictwa Przedmedycznego

Dnia 15 i 17 marca 2010  roku  w naszej  szkole odbył się  Szkolny Konkurs  Promocji Zdrowia i Ratownictwa Przedmedycznego  dla klas V i VI.

Organizatorami  kursu była opiekunka SK PCK Lidia Reif i p. Beata Bednarska przygotowująca młodzież  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W zeszłym roku szkolnym klasy piąte uczestniczyły w szkoleniu zorganizowanym przez Ratowników Medycznych działających przy Zarządzie PCK w Lwówku Śląskim - uzyskało certyfikaty 40 osób. W obecnym roku  z klas piątych w zajęciach ratowniczych uczestniczyło 38 osób. Bardzo dobrze układająca się współpraca z Zarządem PCK w Lwówku Śl. daje możliwość szkolenia, przygotowania i prawidłowego reagowania naszej młodzieży w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń.

Konkurs składał się z dwóch części: zagadnień z zakresu  prawidłowego odżywiania i potrzebnych organizmowi niezbędnych witamin i mikroelementów oraz pytań dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej.

W konkursie promocji zdrowia i ratownictwa przedmedycznego wzięło udział 22 osoby z klas V i 29 osób z klas VI.

Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą.

Finalistami z  klas  V  promocji zdrowia są:

1. Senderowska  Kamila

2. Ziemba  Martyna

3. Junkiewicz  Damian

4. Staniszewski Paweł

Finalistami z  klas  VI  promocji zdrowia są:

1. Gorczyca  Natalia

2. Cybulska  Martyna

3. Brygida  Małgorzata

4. Izdebska  Dominika

Pierwsza Pomoc  Przedmedyczna  - finalistami są :

1. Gorczyca  Natalia