Spotkanie z RYCERZEM

Dnia 24 lutego 2010r. SZKOLNE KÓŁKO REGIONALNE na swoich zajęciach gościło niecodziennego gościa.

Przybył do nas z zamierzchłej przeszłości wierny rycerz księcia Henryka Brodatego. Rycerz ów w pełnym rynsztunku prezentował ubiór, sprzęty i zwyczaje epoki średniowiecza. Uczestnicy zajęć najpierw zostali paziami a potem giermkami rycerza. Wszyscy chętnie pomagali rycerzowi w ubieraniu zbroi i sami z ciekawością przymierzali niektóre części rycerskiej garderoby. Podczas świetnej zabawy uczniowie jednocześnie uczyli się co to znaczy być dobrym rycerzem.

Nasz szanowny gość pan M. Orligóra obdarował dzieci zestawem kolorowanek o tematyce rycerskiej.

Wdzięczni uczestnicy kółka regionalnego podziękowali gościowi własnoręcznie wykonaną laurką i zaprosili rycerza na wiosenne zajęcia, by razem postrzelać z łuku do tarczy. Na koniec zajęć zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Opiekun kółka regionalnego

W. Fuławka