• Odwiedziny: 3141978

Zebraliśmy ponad 100 kg żywności dla zwierząt

Najtrudniejszą porą roku dla zwierząt jest zima.

zbieramy karmę dla zwierząt „hu hu ha nasza zima zła” - ten rok jest dobrym przykładem potwierdzenia tych słów. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lwówku Śląskim od kilku lat  w okresie zimowym wspiera schronisko dla małych zwierząt w Jeleniej Górze. Pomysłodawczynią i patronką tej wspaniałej akcji jest opiekun  Klubu Wiewiórka przy szkole p. Ewa Siwka.

W tym roku dwa tygodnie przed feriami zimowymi Szkolne Koło PCK i Klub Wiewiórka ogłosiły akcję :

"Pomóż zwierzakom ze Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze przetrwać zimę"

Społeczność szkolna  od klas I do VI aktywnie włączyła się do akcji. Zebrano ponad 100 kilogramów żywności, która w pierwszych dniach ferii została dostarczona do schroniska. Osobami odpowiedzialnymi za zbiórkę były panie opiekunki Klubu Wiewiórka Ewa Siwka i Dorota Didur oraz opiekun SK PCK p. Lidia Reif. Do akcji włączyli się również nauczyciele przyrodnicy i opiekun LOP.

zbieramy karmę dla zwierząt

Aktywiści otrzymali pamiątkowe dyplomiki z pieczątkami łapek zadowolonych i sytych pensjonariuszy schroniska .

Opiekun SK PCK - Lidia Reif