• Odwiedziny: 3142006

Sukces w konkursie krajoznawczym

Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra zorganizował po raz pierwszy konkurs krajoznawczy „Parki Krajobrazowe w naszej okolicy: Doliny Bobru i Rudawski”.

Do etapu szkolnego konkursu przystąpiło 16 uczniów klas V i VI ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim. Odbył się on 18 grudnia 2009r. Troje z uczniów zakwalifikowało się do II etapu konkursu: Wojciech Łopato z kl. VID, Natalia Gorczyca z kl. VIC i Monika Wysocka z kl. VB.
     W dniu 14 stycznia 2010 roku w siedzibie Dolnośląskiego Oddziału Parków Krajobrazowych w Jeleniej Górze odbyło się rozstrzygnięcie konkursu.  Wśród około 60 uczestników ze szkół podstawowych z gmin i miast: Bolków, Janowice Wielkie, Jelenia Góra, Jeżów Sudecki, Gryfów Śląski, Kamienna Góra, Karpacz, Kowary, Lubomierz, Lwówek Śląski, Marciszów, Mirsk, Mysłakowice, Podgórzyn, Stara Kamienica, Wojcieszów.

Nasi uczniowie spisali się znakomicie.

Konkurs wygrała Natalia Gorczyca,

VII miejsce zajął Wojciech Łopato

XXIII Monika Wysocka

Uczniowie zostali uhonorowani dyplomami i  wartościowymi nagrodami książkowymi. Opiekunem uczniów jest Krzysztof Marecki