Co słychać w naszej bibliotece?

W listopadzie ruszyła akcja czytelnicza pod hasłem "Wiedza to potęga". Serdecznie zapraszamy wszstkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców do korzystania i odwiedzania naszej biblioteki szkolnej.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas I-VI na konkurs plastyczny pt.  "Bohater z mojej ulubionej książki". Prace wkonujemy na formacie A4, techniką dowolną (farbami kredkami, itp.). Termin oddawania prac: do 15 stycznia 2010 roku. Najładniejsze i najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Zapraszamy.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Pluszowe misie- miękkie, miłe w dotku, są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu. Autorzy książek dla dzieci piszą o nich opwiadania, powieści i wiersze. Ta, jedna z najpopularniejszych zabawek, obchodzi swój dzień 25 listopada. W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 roku. Wtedy to prezydent USA Theodore Roosevelt- zapalony myśliwy- nie dopuścił do zastrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzstano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

27 listopada 2009 roku z inicjatywy nauczycieli- bibliotekarzy Anny Urbańskiej, Beaty Hołyszewskiej, Bogusławy Piechurskiej Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzono w naszej bibliotece szkolnej po raz pierwszy. Tego dnia uczestnicy koła bibliotecznego z klasy V a oraz zainteresowani uczniowie przyszli do biblioteki ze swoim pluszowym ulubieńcem.Program uroczystości : wystawka książek o misiach i niedźwiedziach, zapoznanie uczniów z historią powstania pluszowego misia, wspólne głośne czytanie fragmentów książki pt. "Kubuś Puchatek", prezentacja twórczości uczniów (krótkie wierszyki o misiach), śpiewanie znanych piosenek "Pokochaj pluszowego misia", "Mały miś". ZOBACZ ZDJĘCIA