PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ- wyjazd do Raszowa i Chełmska

Grupa dzieci z Obowiązkowego Oddziału Przedszkolnego wzięła udział w PROGRAMIE  Z ZAKRESU  PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ

„Zdążyć na czas” przeznaczonym dla dzieci i rodziców z przedszkoli na terenie miasta Lwówek Śląski przeprowadzonym przez specjalistów terapii uzależnień z Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień „MONAR” w Jeleniej Górze.

Program obejmował:

1.)    Spotkanie przeznaczone dla dzieci 6-letnich (zajęcia warsztatowe) pt. „ŚWIAT ZDROWIA I ŚWIAT UZALEŻNIEŃ”.

Cele:

- zapoznanie z groźnymi dla zdrowia substancjami’

- ukazanie niebezpieczeństw związanych z zażywaniem groźnych dla zdrowia substancji,

- promocja zdrowego stylu życia.

2.) Spotkanie przeznaczone dla rodziców pt. „ CZY ZNASZ PROBLEM SWOJEGO DZIECKA?”

Cele:

- zwrócenie uwagi na źródła problemów dziecka,

- zapoznanie z symptomami uzależnienia i rodzajami środków psychoaktywnych,

- nauka odpowiedniego reagowania w sytuacji zagrożenia narkomanią.

Zorganizowano również wyjazd rodziców z dziećmi do Raszowa i Chełmska. Były to zajęcia nakierowane na umiejętność aktywnego spędzenia czasu z dzieckiem ( warsztat pieczenia chleba, zaprzęgi psów husky, zajęcia z dogoterapii oraz zwiedzania skansenu). Wspólne zajęcia i wyjazd bardzo spodobały się dzieciom i ich rodzicom. Kliknij tutaj i zobacz zdjęcia.

Koordynatorami spotkań była pani pedagog SP2 w Lwówku Śląskim – Lidia Reif i wychowawca grupy 0 „B” – Jolanta Janz-Witkowski.