Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

01 września 2009 roku uczniowie klas I-VI oraz dzieci z obowiązkowego oddziału przedszkolnego wraz z członkami swoich rodzin z niepokojem wchodzili na teren szkoły, który jest wielkim placem budowy hali sportowej- Międzyszkolnego Centrum Sportowego.

W promieniach słońca spotkaliśmy się wszyscy na boisku szkolnym. W przyjaznej atmosferze odbyła się inauguracja roku szkolnego 2009/2010 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lwówku Śląskim.

Pani Dyrektor Elżbieta Ugrynowicz przywitała uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Następnie na środek boiska zostali zaproszeni uczniowie klas I w celu złożenia ślubowania. Uroczystego aktu pasowania dzieci symbolicznym ołówkiem i piórem dokonały Pani dyrektor szkoły Elżbieta Ugrynowicz oraz zastępca dyrektora pani Anna Hap.

Pani dyrektor życzyła wszystkim pomyślnego roku szkolnego. Apelowała do uczniów, nauczycieli, rodziców o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa na terenie szkoły w tak trudnej sytuacji.

Po uroczystym apelu uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście przeszli na plac budowy hali sportowej, gdzie dokonano wmurowania kamienia węgielnego pod budowę ,,Międzyszkolnego Centrum Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Lwówku Śląskim”. Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski Pan Ludwik Kaziów powitał wszystkich zebranych.

W uroczystościach udział wzięli: Przewodnicząca Komitetu Rozwoju Turystyki, Sportu i Rekreacji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Pani Elżbieta Zakrzewska, władze partnerskiego miasta Wilthen w Saksonii, Wiceburmistrz Pan Ireneusz Maciejczyk, Sekretarz Gminy i Miasta Pan Jan Serafin, Proboszcz Parafii pw. WNMP Krzysztof Kiełbowicz, radni Lwówka Ślaskiego, Dyrektor Domu Kultury Pan Tadeusz Dzieżyc, Dyrektor OSIR-u Pan Jerzy Pawłusiów, Dyrektor ZBGKiM-u Pan Ryszard Chodorowski, Naczelnik Wydziału Inwestycji Alicja Kołomyjska oraz dyrekcja i przedstawiciele wykonawcy- Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjno- Budowlanych SAN-BUD z Zielonej Góry. Poświęcenia kamienia węgielnego dokonał Dziekan Krzysztof Kiełbowicz.

Ta inwestycja na miarę XXI wieku to ogromny sukces władz miasta, ich ogromnej determinacji w celu poprawy jakości życia społeczności lokalnej.

Nie bacząc na różne trudności związane z budową hali, wiemy, że jest to przedsięwzięcie, które opłaci się, bo warto inwestować w młode pokolenie Polaków, tak by z przyjemnością wracali do miasta, w którym wyrastały ich korzenie.

Inauguracja kolejnego roku szkolnego już 01 września 2010 w hali sportowej!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia!