Szkolne Konkursy Przedmiotowe

Kwiecień i maj obfitował w naszej szkole w szereg konkursów przedmiotowych.

W dniach 29 i 30 kwietnia uczniowie klas I, II, III wzięli udział w szkolnym konkursie języka niemieckiego. Organizatorki, panie: J. Pawłowska i K. Trzaska–Pawłusiów wyróżniły za szczególną wiedzę językową: M.Sykałę z Ia, K.Kukawskiego z IIa i E.Najdzionek z IIIb.

***

W maju odbyły się cztery konkursy historyczne. Uczniowie klas czwartych mogli się wykazać wiedzą w konkursie „Lwówek Śląski – moje miasto”. Najwięcej wiedziała o swoim mieście Oliwia Grześków z kl. IVb.

Klasy piąte rywalizowały o laur zwycięstwa w konkursie wiedzy o starożytności. I m. równocześnie zajęły Roksana Mrozik i Natalia Gorczyca z kl.Vc.

Szóstoklasiści próbowali udowodnić, że znają epokę dynastii Piastów. Tutaj możemy pogratulować Paulinie Siwko z kl. VIb, zwyciężczyni tegoż konkursu.

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej był czwartym konkursem zorganizowanym przez panią K. Gasińską–Szawłowską w szkole. Spośród 24 uczniów z klas V i VI najwięcej wiedziała o historii UE Marta Ścigan z klasy VIa.

***

21 maja uczniowie klas V i VI rywalizowali w II szkolnym Turnieju wiedzy o mitach. Znajomością opowieści mitologicznych, perypetii herosów, bóstw, frazeologizmów nawiązujących do tematyki mitycznej popisywało się 36 uczniów. Wyniki 3 laureatów konkursu były bardzo wysokie i świadczyły o ich świetnym przygotowaniu:

I m. zajął A .Matkowski z kl. VIe, II m. – J. Sienkiewicz z kl. Va, a III m. przypadło K. Bak z VIc.

***

Szkolny konkurs językowy „Czy znasz język ojczysty?” wyłonił piątkę finalistów, którzy reprezentowali szkołę na etapie regionalnym. Byli to: J. Wysocka, A. Soboń, P. Mazurek, K. Zaborski i M. Jadwińska.

W Międzyszkolnym konkursie językowym „Czy znasz język ojczysty?”, który odbył się w Niwnicach dn. 21 maja, III m. zajęła P. Mazurek z kl. VIb.

***

Konrad Zaborski z kl. VIa oraz M. Dołęga z SP. w Włodzicach Wlk. zwyciężyli w Powiatowym Konkursie Matematycznym organizowanym przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim 23 maja. W zmaganiach konkursowych  brało udział 30 uczniów z ośmiu szkół podstawowych powiatu lwóweckiego. Gratulujemy Konradowi Zaborskiemu, podopiecznemu pani Danuty Kobiałki.

***

2 czerwca dzieci z klas V i VI wzięły udział w szkolnym konkursie baśniowym. Mogły się wykazać znajomością baśni H.Ch. Andersena, W. i J. Grimmów oraz Ch. Perraulta, a także umiejętnościami literackimi i napisać własną baśń. Komisji konkursowej podobało się wiele utworów baśniowych autorstwa młodych pisarzy, najwyżej oceniła pracę Aleksandry Dudek z Vd, a następnie Martyny Cybulskiej z Vd i Natalii Gorczycy z Vc.