DZIEŃ DZIECKA 2009 - podróż pociągiem „retro”

„Niesamowity dzień” – tak  określili tegoroczny Dzień Dziecka  uczniowie klas trzecich naszej szkoły.

Wielkim przeżyciem dla dzieci była podróż pociągiem „retro”, takim właśnie, jak opisywał Julian Tuwim w swoim wierszu pt. „Lokomotywa”. Podróż odbyła się kolejową trasą turystyczną z Jeleniej Góry do Lwówka Śl. szlakiem Krajobrazowego Parku Doliny Bobru.

Tę niesamowitą atrakcję zafundowało dzieciom szkół naszego powiatu oraz zaproszonym gościom z Czech LWÓWECKIE STAROSTWO POWIATOWE.

Oprócz pięknych krajobrazów czekały na uczniów niemal na każdej stacji rozmaite atrakcje. W Jeleniej Górze dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Siedlęcin powitał uczestników wycieczki zdjęciami ukazującymi historię kolejnictwa. Uczniowie dostali także broszurki informacyjne. W Pilchowicach zaproponowano spacer nad zaporę, a na następnym przystanku czekała  orkiestra powitalna. Wleń zorganizował zawody strażackie. Mało kto w dalszą trasę ruszył z suchą głową.

W trakcie dalszej podróży poczęstowano wszystkich drugim śniadaniem (bułka słodka i woda mineralna). Na ostatniej stacji w Lwówku Śl. zaproszono wycieczkowiczów na pokaz tresury psów, przejażdżkę drezyną i gorącą grochówkę. Wrażeń dopełniły przejazdy przez ciemne tunele, mosty i widok saren pasących się nad Bobrem.

Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń powróciły do szkoły zadowolone, z przeświadczeniem, że był to wspaniały dzień, który na długo pozostanie  w pamięci.

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia.