Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej

27 kwietnia 2009 w naszej szkole uczciliśmy w bardzo uroczystej atmosferze pamięć Tych, którzy walczyli o naszą wolność i zachowanie polskości.

Uczniowie klas V i VI pod opieką M. Kłosowskiej, I. Tomali i B. Piechurskiej przygotowali piękny montaż historyczny z kalendarza naszej wielkiej dramatycznej i zwycięskiej przeszłości.

Słowem i śpiewem oddali cześć Bohaterom Tamtych Dni. Tego dnia gościliśmy na apelu szczególnych ludzi. Odwiedzili nas p. Jadwiga Kuźmicz, najstarsza Prezes Koła ZBOWiD w Jeleniej Górze- świetny pedagog i nauczyciel TN oraz zaprzyjaźniony z naszą szkołą p. płk. J. Borowiec, żołnierz X Sudeckiej Dywizji Piechoty, p. płk. E. Jakubowski, Prezes Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, płk. dypl. K. Groch, zastępca dowódcy 10 Opolskie Brygady Logistycznej, płk. mgr J. Magiera, z-ca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy oraz p. płk. mgr S. Szelka i mjr  D. Chądziński. Nasi goście i adresaci uczniowskiej pieśni przekazali nam niejedno przesłanie, mądrą radę, które zapadły w sercach uczniów i nauczycieli.

Pieśń „Witaj Majowa Jutrzenko” w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego przypomniała zgromadzonym o 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Puentą uroczystości były słowa, które do społeczności uczniowskiej zostały skierowane przez naszych gości. Szkolna Izba Pamięci wzbogaciła swoje zbiory o eksponaty, które na ręce pani Dyrektor E. Ugrynowicz przekazali płk. E. Jakubowski i płk. mgr J. Magiera.

Apel zakończyło złożenie wiązanki kwiatów na przyszkolnym cmentarzu Żołnierzy Radzieckich przez delegację uczniowsko-żołnierską. Wspólna fotografia na schodach przed budynkiem szkoły będzie pamiątką dla nas i dla naszych drogich gości.

KLIKAJĄC TUTAJ MOŻESZ OBEJRZEĆ ZDJĘCIA Z APELU!!