POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZY SP2

Dnia 28 marca SP 2 w Lwówku Śl.  podejmowała uczestników VI edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla szkół podstawowych w myśl hasła: „Granice języka są granicami naszego świata”.

W konkursie wzięło udział 36 uczniów ze szkół powiatu lwóweckiego. Przedsięwzięciu patronuje Powiatowe Centrum Edukacji w Lwówku Śl., a za logistyczną stronę odpowiedzialne są nauczycielki j. polskiego i plastyki z SP 2.

W tym roku uczestnicy zmagań z zawiłościami polskiej ortografii zmierzyli się z dyktandem oraz zadaniami dwuczęściowego testu. Po trudach konkursu uczniowie relaksowali się, zwiedzając obiekty muzealno-zabytkowe naszego ratusza, a następnie odzyskiwali energię przy talerzu gorących pierogów. W tym czasie Komisja powołana przez panią metodyk K. Greń-Sadowską sprawdzała prace dzieci. Uroczyste podsumowanie VI Powiatowego Konkursu Ortograficznego przez dyrektor PCE  p. Halinę Braun nastąpiło w pięknej wiosennej scenografii sali gimnastycznej przygotowanej przez p. M. Zubel. Pani Braun podziękowała serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom, gratulując szczególnie osobom zwycięskim i wyróżnionym. I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii 2009 zdobyła Justyna Łużna z SP 3 w Lwówku Śl., II miejsce ex aequo  zajęły Patrycja Mazurek z kl. VI b i Julia Wysocka z VI d SP 2, III miejsce przypadło w udziale Kornelii Matuszczak z SP Krobica i Annie Mieszkowskiej z SP Gryfów Śl. Wyróżniona została uczennica z SP Gryfów Śl. – Wioleta Romankiewicz.

Dziękujemy p. dyrektor SP 2 E. Ugrynowicz i polonistce M. Kłosowskiej odpowiedzialnej za całokształt przygotowań oraz współpracującym z nią p. I. Tomali, W. Śledzińskiej i I. Modelskiej, a uczennicom p. W. Śledzińskiej i M. Kłosowskiej gratulujemy wicemistrzostwa w konkursie.