WIELKIE BUDOWANIE z kartonów po MLEKU

W tym roku szkolnym chcąc zwiększyć spożywanie mleka organizatorzy akcji Mleko z Klasą ogłosili konkurs, by zbudować budowlę z kartonów po mleku.

Chęć udziału w konkursie zgłosiły klasy II a z wychowawcą Elżbieta Konecką oraz klasa II d z wychowawcą Joanną Chudzik. Uczniowie przez pewien czas gromadzili opakowania po mleku, a następnie wzięli się do budowy.

Dnia 31 marca na podwórku szkolnym  po kilkugodzinnej pracy stworzyli obiekt przypominający ratusz naszego miasta. Budowla została sfotografowana z czterech stron wg regulaminu. Zdjęcia wraz z formularzem zgłoszenia zostały wysłane pocztą e- mail. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.

ZOBACZ ZDJĘCIA!

Inicjatywa „Mleko z klasą” oparta jest na programie dopłat unijnych do mleka szkolnego, za który odpowiedzialna jest Agencja Rynku Rolnego.

Szkoła to miejsce, gdzie dzieci spędzają ogromnie dużo czasu - uczą się, bawią, tutaj także kształtują się ich nawyki żywieniowe, które później będą procentować w dorosłym życiu. Ważne jest, by zwyczaj picia mleka był kształtowany już od wczesnego dzieciństwa. Mleko jest najlepiej przyswajalnym, najłatwiejszym i najbardziej powszechnym dostępem źródła wapnia, ale również zawiera wysokowartościowe białka, o wiele bardziej przyswajalne niż białka roślinne, łatwo przyswajalne tłuszcze, witaminy: A, B2, D, E i K oraz ważne związki mineralne. Eksperci ds. żywienia alarmują, że dzieci piją coraz mniej mleka, a ich dzienne spożycie wapnia - czynnika decydującego o prawidłowym rozwoju struktury kostnej - nie przekracza 50% zalecanej normy.

W naszej szkole akcją objętych jest około 200 uczniów, którzy bardzo chętnie sięgają po kartonik mleka.