Szkolny rajd BABIE LATKO

W  sobotę 20 września SP 2 organizowała dla swoich uczniów już po raz siódmy Integracyjny Rajd „Babie Latko”. Pogoda nam dopisała i na 7 tras rajdu ochoczo wyruszyła dziatwa szkolna ze swoimi wychowawcami i opiekunami.

Maluchy z oddziałów zerowych zwiedzały piękne zakątki naszego miasta. Dzieci z klas I pokonały „szkolną górką”, Mojesz i Szwajcarię Lwówecką. Klasy II z Dworka przez Wały Kultowe, ul. Wyzwolenia wróciły na teren szkoły. Uczniowie klas III udali się do dawnych Płakowic, zwiedzili pałac Tolkenbergów i przez Brunów dotarli do Lwówka. Wychowankowie z IV klas zwiedzili jaskinie w Płóczkach Dolnych. Klasy V spenetrowały ciekawe miejsca na szlaku Skała – Chmielno – Brunów – Lwówek Śl. Uczniowie z kl. VI pokonali trasę z Niwnic przez Twardziele w Radłówce, zjawiając się na terenie szkoły jako pierwsi.

Zakończenie rajdu odbyło się przy szkolnym placu zabaw „Drewniaczek”. Tutaj na uczestników rajdu czekała pyszna pieczona kiełbaska i gorąca herbata. W wesołej komitywie poczęstunek nawet niejadkom smakował.

Celem tej akcji jest nie tylko integracja uczniów, nawiązywanie koleżeńskich przyjaźni, ale również poznawanie walorów naszego miasta i jego okolic, uczenie szacunku wobec pamiątek historii, poszanowania środowiska naturalnego i budzenie dumy ze swego pochodzenia.

Koordyndorem rajdu był p. K. Marecki, zastępcami p. K. Bieliński i p. T. Kubis. W sztabie organizacyjnym pomagali pracownicy administracyjni szkoły