„WIELKA LIGA -MAŁEGO CZYTELNIKA”

Głównym celem projektu "Wielka Liga Czytelników" jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin.

Pragniemy, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury. Głośne czytanie uczy dzieci myślenia, rozwija ich wyobraźnię, ułatwia samodzielne czytanie, wzbogaca słownictwo, ułatwia poprawne pisanie, a przede wszystkim daje kontakty z bogactwem doświadczeń niemożliwych do zdobycia samemu oraz wzmacnia więzi między dorosłymi a dziećmi. Zapobiega również uzależnieniu się od telewizji, komputera wyrabiając nawyk czytania na całe życie.

Na czym polegał konkurs?
Uczniowie  wypożyczali w bibliotece szkolnej książki z listy konkursowej i odbierali do nich pytania od organizatorów. Testy dzieci rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddają do organizatorów, gdzie zostają ocenione. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do czytania książek i wypełniania testów.

Aktywnymi czytelnikami byli:

Klasa I a : Seweryn Skulski,Julia Michalska,Igor Wojtaczka,Kordian Brocławik, Dominika Szawłowska,Nadia Thiel, Szymon Kukliński, Natalia Górska.

Klasa II a : Wojciech Maciejewski

Klasa II b : Jacek Górski, Miłosz Jarmołowicz

Klasa II c : Mateusz Gruszka,Szymon Kołodyński, Gabriela Kurkowiak,Emil Mius, Fabian Rotkiewicz, Amelia Sabada,Zuzanna Sikacka, Natalia Sinkowska, Oliwier Szpila

Klasa II d : Zuzanna Mius, Roksana Płaczaszek, Marika Pieles, Gabriel Sawicz, Wiktor Barsul, Martyna Michalska, Julia Pałasiuk, Marcel Kazimierczuk, Wojciech Borowski, Julia Faltyn, Dominik Lech, Eliza Suszek, Anna Paciejewska

Klasa  III a : Maria Skrzydłowska

Klasa III b : Zuzanna Podziemska, Paulina Chabiniak, Julia Olejnik, Paula Żółtańska, Katarzyna Orczyk

Klasa III c : Weronika Burniak, Szymon Batolik, Kacper Ostrowski, Lena Żemła

Klasa III e : Julia Kraśnicka, Jakub Przybyło, Olivier Iwiński

Klasa III f : Agata Pawlik, Amelia Skrucha

Uczniowie, którzy prawidłowo rozwiązali 10 i więcej testów  samodzielnie pisali test kwalifikacyjny dotyczący książki ,,Rogaś z Doliny Roztoki Marii Kownackiej.

"NASZA ZŁOTA DZIESIĄTKA" MISTRZOWIE CZYTELNICTWA
1.NATALIA GÓRSKA KL.I A
2.JACEK GÓRSKI KL.II B
3.MIŁOSZ JARMOŁOWICZ KL.II B
4.MATEUSZ GRUSZKA KL.II C
5.SZYMON KOŁODYŃSKI KL.II C
6.MARIA SKRZYDŁOWSKA KL.III A
7.OLIVIER IWIŃSKI KL.III E
8.JAKUB PRZYBYŁO KL.III E
9.AGATA PAWLIK KL.III F
10.AMELIA SKRUCHA KL.III F

Do następnego etapu konkursu zdobywając największą liczbę punktów przeszli:
1. MARIA SKRZYDŁOWSKA KL.III A
2. JAKUB PRZYBYŁO KL.III E
3. AMELIA SKRUCHA KL.III F

Następną książką, z którą muszą się zapoznać przed kolejnym drużynowym półfinałem wojewódzkim jest „Bohaterski miś” Bronisławy Ostrowskiej.

Każdy z uczestników otrzymał kartę sprawności za wykonane testy z odpowiednimi znaczkami za przeczytane książki.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy pozostałych uczniów do czytania książek, bo „Książka to najwierniejszy przyjaciel, który nigdy Cię nie zawiedzie”.

"Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą zrobić dla szczęścia i przyszłości swego dziecka,

jest codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności i radykalne ograniczenie telewizji"

I. Koźmińska, E. Olszewska "Wychowanie przez czytanie"

Beata Hołyszewska, Marzena Markulak, Lilla Mikłaszewska, Aleksandra Wrzesińska