„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W dniu 24 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 2 po raz kolejny przeprowadzono eliminacje środowiskowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Podczas testu pisemnego 15 uczestników eliminacji musiało wykazać się bardzo dużą wiedzą z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych, historii i tradycji ruchu strażackiego, zasad postępowania na wypadek zagrożenia, posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Po emocjonującej rywalizacji komisja wyłoniła troje uczniów o największej wiedzy, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach powiatowych. Są to: Stefan Dyjas, Natalia Zięcik i Paweł Hronowski – wszyscy z kl. V c.

Podopiecznym p. Krzysztofa Bielińskiego gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach turnieju.