Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jasełka- historia narodzenia Jezusa współcześnie

20  grudnia 2016r. w sali gimnastycznej naszej szkoły zgromadzili się uczniowie z poszczególnych klas oraz  nauczyciele, aby wspólnie wejść w czas Bożego Narodzenia.

Wicedyrektor szkoły p. Krzysztof Marecki powitał wszystkich i zaprosił do wspólnego przeżywania historii o Bożym Narodzeniu.

Tegoroczne jasełka mówiły o aniołku, który się zagubił w drodze do betlejemskiej szopki, oraz o diabełku, który mu pomógł i nawrócił się, bo zrozumiał, że lepiej pomagać innym. W przedstawieniu wystąpiły Archanioły, diabły, pasterze, Mędrcy ze Wschodu i najważniejsi: Maryja, Józef i mały Jezusek.

Od listopada dzieci pod kierunkiem p. Beaty Hołyszewskiej i p. Anny Urbańskiej przygotowywały się do występu. Zostawały po lekcjach, uczyły się swoich ról. Przygotowywały ruch sceniczny i choreografię. Dużą wagę w tych jasełkach odegrały szybkie dialogi  oraz kostiumy. Występ ubarwiła  charakterystyczna muzyka. Całość przedstawienia  przeplatana była kolędami  tworzącymi  niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Na zakończenie wszyscy uczniowie pod kierunkiem p. Bogusławy Piechurskiej zaśpiewali pastorałkę „Jest taki dzień”.  Dekorację wykonała P. Beata Hołyszewska i p. Elżbieta Konecka. Fotografie wykonała p. Anna Urbańska.

W przedstawieniu udział wzięli wspaniali aktorzy:

Narrator- Nikola Zmarzła VIA

Archanioł Michał- Patrycja Karpowicz VID

Archanioł Rafał- Inga Ryba VIC

Archanioł Gabriel- Oliwia Pytlińska VIA

Aniołek- Maja Kania VC

Diabeł Rokita- Wojciech Kłosowski VIB

Diabeł Boruta- Katarzyna Gelleta VD

Diabeł Lucyfer- Maja Bukowska VC

Diabeł Azazel- Emilia Jaskuła VC

Pasterz Kuba- Adam Zabawa VIB

Pasterz Maciek- Karolina Majdan VIA

Król Kacper- Paweł Chabiniak VIA

Król Melchior- Zuzanna Kosakowska VIA

Król Baltazar- Paulina Michalska VIA

Żyd Icek- Oliwia Zawada VIA

Maryja- Klaudia Delinowska VIA

Józef- Kacper Wójtowicz IVB

Śmierć- Martyna Czepiel VIA

 

Ogromne  zaangażowanie młodych  aktorów i  nauczycieli  opłaciło  się,  gdyż przedstawienie  wywarło  duże  wrażenie.  Natomiast  dzieci miały  możliwość uczestniczenia w  tradycji,  a  także  możliwość  zaprezentowania  swoich  umiejętności  artystycznych. 

 Na  zakończenie  wszyscy zgromadzeni   wysłuchali  świątecznych  życzeń Pana Dyrektora Krzysztofa Bielińskiego i w świątecznych  nastrojach rozeszli  się  do  sal.

 

Oprac. Anna Urbańska

GaleriaPrzejdź do góry