SZKOLNI TURYŚCI NA RAJDZIE W CHRASTAVIE

Po raz drugi Klub Czeskich Turystów z partnerskiego miasteczka Chrastava zaprosił lwóweckich turystów na rajd pieszy.

Impreza odbyła się 10 stycznia br. Już po raz 36 pod nazwą: Tradycyjny Zimowy Rajd Turystów „Chrastavska Włóczęga 2009”.

Okolice miasta na czterech trasach przemierzało ponad 200 turystów w różnym wieku – od niemowląt niesionych przez rodziców po ich dziadków. Wśród nich była 37 osobowa grupa dzieci, młodzieży i dorosłych z lwóweckich klubów turystycznych. Reprezentowali oni lwóweckie szkoły oraz Oddział PTTK „Ziemi Lwóweckiej”.

Z naszej szkoły uczestniczyło w tym rajdzie 16 uczniów pod opieką p. K. Mareckiego.

Na trasie turyści mogli napić się gorącej herbaty, a na mecie czekała na nich gorąca zupa. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz materiały promujące Chrastavę i województwo libereckie.

Wszystkim pozostały miłe wspomnienia.