10 maja – 21 maja 2015 r. uczniowie klas III byli na Zielonej Szkole w Jarosławcu

W dniach 10 maja – 21 maja uczniowie z klas III wraz z opiekunkami: Jolantą Kaszubą, Marzeną Markulak i panią dyrektor Elżbietą Ugrynowicz  przebywali na Zielonej Szkole w Jarosławcu w ośrodku wypoczynkowym "RAFA". W czasie pobytu uczestnicy odbyli cztery wycieczki.

Były to:

1. Wycieczka "W ŚWIECIE BAŚNI" do Sierakowa, gdzie znajduje się Wioska Hobbitów. Wszyscy podzieleni na dwie drużyny pokonywali trasy śladami Drużyny Pierścienia według mapy Śródziemia. Na koniec wędrówki wiodącej przez las, pokonując wiele czyhających w nim niebezpieczeństw, drużyny dokonały zniszczenia pierścieni w ogniu znajdującyn się w starej kuźni. Na koniec w Wiosce Hobbitów odbyły się zabawy: "siatkówka" balonami z wodą, bitwa na poduszki, przeciąganie liny, labirynt oraz zabawy z chustą animacyjną. Uczniowie otrzymali certyfikaty "Drużyny Pierścienia".
  2. Wycieczka do Doliny Charlotty, gdzie znajduje się park, a w nim drewniane domki z bohaterami dziecięcych baśni. Dzieci słuchały fragmentów baśni, oglądały eksponaty i oraz bohaterów baśni wykonanych w drewnie. Następnie przemierzając ścieżkę ekologiczną poznały 12 gatunków różnych zwierząt, m.in.: żubry, małpy, papugi, osły, orły, pawie itd.
  3. Wycieczka do Ustki "WYPRAWA DROGĄ MORSKĄ". Uczestnicy Zielonej Szkoły odbyli rejs statkiem UNIKUS. Poznali środki transportu morskiego oraz pracę rybaka. Następnie odbyli spacer po promenadzie i zakupili pamiątki.
  4. Całodzienna wycieczka: DAWNI MIESZKAŃCY ZIEMI"  do Łeby największego parku dinozaurów w Polsce "PARK JURAJSKI". Uczniowie zwiedzali park, poznali zwierzęta z dawnych epok. Lepili z gliny postaci dinozaurów. Wzięli udział w "Przygodzie pirackiej", przedstawieniu, na którym świetnie się bawili. Śpiewali piosenki i brali udział w zabawach. Otrzymali certyfikaty. Następnie pojechali do SEA PARK, gdzie zobaczyli tresurę fok oraz wzięli udział w multimedialnym spotkaniu z wielorybem.

Poza wycieczkami w czasie pobytu uczniowie mieli wiele atrakcji przygotowanych przez właściciela obiektu; dyskoteki, bilard, zajęcia sportowe, kryty basen, na którym codziennie pływali pod czujnym okiem ratownika i opiekunek. Uczestnicy Zielonej Szkoły codziennie odbywali spacery nad morze, w czasie których odbywały się: wyścigi, konkurs na najpiękniejszą budowlę z piasku, szukanie muszelek, pokaz mody plażowej itp. Pogoda dopisywała, dzięki czemu czas spędzony nad morzem został wykorzystany jak najlepiej. Właścicele obiektu zadbali też o wysoką jakość posiłków, które uczniowie ze smakiem zjadali. Było tak wiele atrakcji, że wszyscy wrócili zadowoleni i bardzo wypoczęci. Polecamy takie wyjazdy wszystkim uczniom naszej szkoły, nie tylko klasom trzecim.

Organizatorki: Marzena Markulak, Jolanta Kaszuba i pani dyrektor Elżbieta Ugrynowicz.