TAJEMNICZA KSIĘG PRZYGÓD

Dnia 11 lutego 2015 roku uczniowie klas młodszych uczestniczyli w Interaktywnych Warsztatach Telewizyjnych przygotowanych przez Teatr Show.

Było to po raz pierwszy w Polsce studio filmowe na żywo. W trakcie zajęć odkryliśmy trzy karty TAJEMNICZEJ KSIĘGI PRZYGÓD. Każda z nich przedstawiała inny świat, inne zasady. Co łączyło krainę Dzikiego Zachodu, Kowbojów i Indian z magicznym królestwem księżniczek, czarowników i smoków oraz ze światem robotów i kosmitów?

Zobaczyliśmy, jakie elementy są niezbędne, aby takie światy powstały i były rozpoznawalne. Dzięki pracy z reżyserem, operatorami kamer i montażystami dzieci poznały podstawy pracy na planie filmowym, najważniejsze sformułowania i komendy, istotę współdziałania w grupie.

Na scenie obecne były zastawki sceniczne, rekwizyty, ekrany do trików technicznych, profesjonalne kamery do realizacji filmowej. Przebieg zajęć można było obserwować na żywo na dużym ekranie. Wybrani spośród widowni mali aktorzy na scenie z ekipą zrealizowali film.

Podsumowaniem Interaktywnych Warsztatów Telewizyjnych będzie projekcja filmu zrealizowana podczas spotkania z udziałem dzieci.

Czekamy z niecierpliwością na nasz wspólnie zrealizowany film. Dzieci po raz pierwszy przeżyły filmową przygodę – poczuły moc wspólnego dzieła- realizację filmu.

M. Markulak