II Lwówecka Przedszkoliada Piłkarska 2015 z Football Academy Lwówek Śląski

W piątek, 06 marca odbyła się II Lwówecka Przedszkoliada Piłkarska z Football Academy Lwówek Śląski pod Honorowym Patronatem Pani Marioli Szczęsnej Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski. Zespoły przedszkolaków poznawały tajniki piłkarskiego fachu poprzez uczestnictwo w zabawach przygotowanych przez sztab szkoleniowy FA Lwówek Śląski. Na najmłodszych czekały tory przeszkód oraz trening pokazowy.

W przedszkoliadzie udział wzięły przedszkola z całej Gminy Lwówek Śląski, które tworząc 10-osobowe zespoły musiały stawić czoła pięciu torom przeszkód, które wymagały dobrej koordynacji, zwinności, ale przede wszystkim chęci do wspólnej zabawy.

Pierwszy tor przeszkód wymagał szybkiego biegu na wyznaczonym dystansie oraz wymagał zademonstrowania swoich możliwości koordynacyjnych na lasce gimnastycznej oraz kole hula-hop. Drugi tor przeszkód został wzbogacony o płotki 15-centymetrowe oraz stojaki imitujące obrońcę, którego trzeba było ominąć.

W trzecim torze przeszkód z ogromnym uśmiechem na twarzy przyjęty został materac, który wymagał od przedszkolaków umiejętnego turlania się trzymając jednocześnie piłkę w dłoniach.

Najbardziej zawansowane okazały się ostatnie dwa tory, które wymagały nie tylko umiejętnego przejścia pod poprzeczką, ale także pokonanie drabinek koordynacyjnych, które dla wielu były totalnym novum, aczkolwiek... wszyscy poradzili sobie doskonale.

Równocześnie z torami przeszkód trener Marcin Zauer z FA Bolesławiec prowadził trening pokazowy dla mniej licznych grup. Trening okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż uczestnicy wracali do swoich grup z ogromnym uśmiechem na twarzy.

Całość imprezy zwieńczyło wręczenie pamiątkowych medali, pucharów oraz dyplomów dla wszystkich uczestników ufundowane przez Panią Mariolę Szczęsną Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski. W imieniu Pani Burmistrz nagrody wręczyli zastępca Burmistrza Pan Ireneusz Maciejczyk, Sekretarz Gminy Pan Jan Serafin, oraz członek zarządu kopalni Nowy Ląd Pan Mariusz Pietruszka i Pani Elżbieta Ugrynowicz Dyrektor SP2 w Lwówku Śląskim. Każdy z maluchów mógł także przybić piątkę z Lemurem Julkiem, który jako maskotka Football Academy odwiedził najmłodszych, oraz przeprowadził krótką lekcję na temat zdrowego żywienia, a ponadto wręczył każdemu zdrowe jabłko.

Całą imprezę sprawnie przeprowadził jak i komentował Damian Sawczak menadżer Football Academy Lwówek Śląski, którego wspierali trenerzy Krzysztof Skrzypek i Maricn Zauer uzupełniani przez wolątariuszki – uczennice klas VI SP2.

Organizator: Football Academy Lwówek Śląski

Współorganizator: Szkoła Podstawowa nr 2 w Lwówku Śląskim

Sponsor - Kopalnia gipsu i anhydrytu Nowy Ląd

Całość może podsumować jedno słowo: genialnie!

Foto: www.fotopestka.pl