„Dziewczynka z zapałkami …” w SP 2

Nasza Szkoła od 21 do 23 listopada włączyła się do akcji pozyskiwania funduszy na realizację celów statutowych ze sprzedaży Baśniowych Zapałek. Uczennice z klas VI i jednej V przez trzy dni pomagały w pakowaniu zakupów klientom marketu Intermarche w Lwówku Śląskim.

Zimno było, śnieg padał, ściemniało się coraz bardziej, wieczór się zbliżał. Dobiegał końca ostatni dzień roku. Zima. Przez ulice zasypane śniegiem, w zmroku idzie dziewczynka, bosa, z gołą głową i coś niesie  w fartuszku. Dlaczego bosa ? To cała historia.  Tak zaczyna się smutna historia „
Dziewczynki z zapałkami”  Hansa Christiana Andersena.

W trzy dniowej akcji „Dziewczynka z zapałkami”, wolontariuszki  uzbierały dzięki hojności  klientów  marketu INTERMARCHE  prawie 1.700 złotych. Z pozyskanej sumy Prezes Fundacji p. Piotr Myśliwiec przeznaczył 20 % na potrzeby rodzin naszej szkoły. Pedagog w porozumieniu z wolontariuszkami uzgodnił, że  za pozyskaną sumę 330 złotych przygotuje paczki żywnościowe dla rodzin potrzebujących z klas, które uczestniczyły w akcji.

Wolontariuszki biorące udział  w akcji „ dziewczynka z zapałkami”

Michalska K. Karpiszyn K. Półćwiartek K. z klasy V A

Kominek K. Cybulska M. Rybiałek A. z klasy VI E

Mazur K. Bilska D. Iwanczenko N. z klasy VI B

Grądzka G. Kłosowska W. Lipińska O. z klasy VI C

Sołowska E. i Wrzesińska A. z klasy VI A

Sady N. Mazurek K. Delinowska E. z klasy VI D

BRAWO  DZIEWCZYNY !!!

Animatorką, która koordynowała akcją była z Łodzi p. Elżbieta Gładysz, opiekunem z ramienia szkoły pedagog p. Lidia Reif.  Powiedzenie Prezesa Fundacji p. Piotra Myśliwiec „ Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam …” potwierdziły się w 100 %.

Dodatkowo uczennice z klasy VI D przystąpiły do akcji charytatywnej na terenie naszej szkoły. Wykonały kartki świąteczne, prezenty z masy solnej i inne drobiazgi, które sprzedają wśród społeczności szkolnej, a pozyskane pieniądze również zostaną przeznaczone na pomoc świąteczną.

L. Reif