Pasowanie uczniów klas I na czytelników naszej biblioteki

31 października 2014 roku na trzeciej godzinie lekcyjnej (w sali gimnastycznej budynku A) odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelników naszej biblioteki

Dzieci w galowym stroju przybyły na uroczystość przygotowaną przez panie z biblioteki szkolnej Beatę Hołyszewską i Bogusławę Piechurską oraz uczniów klasy IVa: Maję Gołębiowską, Oliwię Pytlińską, Zuzię Kosakowską, Martynę Czepiel, Oliwię Zawadę, Klaudię Delinowską, Karolinę Majdan, Monikę Parzybyła, Magdalenę Niedzielską, Igora Ruszkiewicza, Kacpra Górala, Krystiana Bacę.

Pierwszaki zobaczyły przedstawienie mówiące o książce, która skarżyła się, że dzieci nie szanują książek. Prosiła, aby dzieci zaopiekowały się książkami i szanowały je. Wysłuchały też piosenek o książkach, bibliotece, złożyły ślubowanie ,że będą dbać o wszystkie książki, nie tylko z biblioteki.

Pasowania dokonał V-ce dyrektor pan Krzysztof Marecki i pani Barbara Łankowska. Pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomiki oraz zakładki wykonane przez panie bibliotekarki i na tym zakończono uroczystość.

Opracowała Bogusława Piechurska