WICEMISTRZOSTWO DOLNEGO ŚLĄSKA W TURNIEJU BASEBALL WE WROCŁAWIU DLA SP 2 W LWÓWKU ŚLĄSKIM

Dnia 9 grudnia 2023 roku w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym  nr 9 we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Turnieju Play Ball, szkolna wersja Baseball.

Jest to już kolejna edycja tego programu (od 2017 roku), w którym od początku bierze udział Szkoła Podstawowa nr 2 w Lwówku Śląskim. W ramach projektu szkoła otrzymała sprzęt do treningów baseballu oraz możliwość szkolenia dzieci i młodzieży.  Organizatorem projektu był Barons Baseball Wrocław przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Przedsięwzięcie zostało skierowane do Szkół Podstawowych Dolnego Śląska.  Założeniem projektu jest popularyzacja baseballu wśród uczniów dolnośląskich szkół podstawowych, a także ma na celu przygotowanie nauczycieli wychowania fizycznego  do prowadzenia rekreacyjnych zajęć wychowania fizycznego oraz zajęć pozalekcyjnych z uwzględnieniem nowych dyscyplin sportu. W turnieju prawo startu mieli uczniowie rocznik 2011 i młodsi (klasy szóste i młodsi). Drużyny turnieju grały na bardzo wyrównanym poziomie o czym świadczą wyniki i do ostatniego meczy nie było wiadomo kto zostanie mistrzem.

SP 2 Lwówek Śląski w składzie: Barbara Jedynak, Samuel Andrukiewicz, Ignacy Korycki, Kacper Makowiecki, Aleksander Nowak, Jerzy Latarowski, Stanisław Miroszek, Leon Suchecki, Viktor Olliarchuk, Kacper Przybyło, Dominik Matkowski, opiekun Grzegorz Połaczewski, wsparcie rodzica Tomasza Przybyło. Gratulacje dla drużyny.

Przebieg turnieju finałowego:

SP Wrocław Mix                         -             SP 84 Wrocław                            8 : 12

SP 2 Lwówek Śląski                  -             SP 1 Przemków                           4 : 6

SP 84 Wrocław                          -             Wolna Szkoła Domaszczyn          4 : 2

SP 1 Przemków                         -             SP Wrocław Mix                            7 : 2

Konkurencja rzutowa – I miejsce SP 2 Lwówek Śląski

Wolna Szkoła Domaszczyn         -             SP 2 Lwówek Śląski                  0 : 7

SP 1 Przemków                           -             SP 84 Wrocław                          9 : 6

SP 2 Lwówek Śląski                   -             SP Wrocław Mix                         7 : 8

Konkurencja biegowa – II miejsce SP 2 Lwówek Śląski

Wolna Szkoła Domaszczyn          -             SP 1 Przemków                        9 : 3

SP 84 Wrocław                            -             SP 2 Lwówek Śląski               11 : 12