Pełne wrażeń i emocji zakończenie tygodnia w świetlicy szkolnej.

W piątek nasi uczniowie wystąpili na żywo przed Gronem Pedagogicznym klas I-II, Dyrekcją oraz swoimi kolegami i koleżankami.

Po występie gościom wręczono wykonane z bibuły kwiaty. Dyrekcja w ramach podziękowania przygotowała słodki poczęstunek.

Następnie naszą świetlicę odwiedził gość - pani Daniela Bilska. Realizując jedno z zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Świetliczaki na tropie... zagadek o tematyce Zamki w Polsce - ciekawostki i legendy do współpracy zaprosiliśmy panią Danielę. Opowiedziała nam o Zamku Legend Śląskich mieszczącego się w Magicznej Pławnej. Uczniowie wysłuchali legend o Trzech Świnkach, Zakochanej parze z Lwówka Śląskiego oraz o Szklarzu i ośle. Po każdej z nich zadawane były pytania sprawdzające, do których dzieci ochoczo się zgłaszały. Nasz gość przygotował dla uczniów świetlicy odbitki litograficzne legend o Trzech Świnkach i Świniopasie, Rycerzu bez głowy oraz Legendy o kole. Linoryty tez znajdują się właśnie w Zamku Legend Śląskich. Serdecznie dziękujemy, to był bezcenny czas oraz fantastyczna zabawa.

J. Markulak

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie świetlicy szkolnej wraz z Panią Jowitą Markulak przygotowali dla swoich nauczycieli i wychowawców piosenkę.
Składamy wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia.