Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Przeczytaj ile się działo w oddziale pani Marzeny Markulak, czyli grupie 0 A

Przeczytaj jak grupa 0a spotkała się z lekarzem, policjantkami, brała udział w grze miejskiej, spotkała się z chmurką, bawiła na pikniku rodzinnym, czytała na dywanie, poznała zabytki regionu...

POZNAJEMY ZAWODY – SPOTKANIE Z LEKARZEM NEUROLOGIEM W GRUPIE 0 A

 Mama Miłosza pani Justyna Straszak -Trzeciak jest z zawodu lekarzem - neurologiem. Zaprosiliśmy ją na zajęcia o zdrowiu. Opowiadała nam o swoim zawodzie, pokazywała nam swoje specjalistyczne narzędzia, ,,zbadała" nimi Miłosza i chętne dzieci. Mówiła nam, co trzeba robić, żeby być zdrowym i nie chorować, jak bardzo ważna jest higiena zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy wirusy najbardziej szaleją. Opowiadała nam o pracy w szpitalach, o innych specjalizacjach lekarskich oraz o wirusach i bakteriach. Tłumaczyła dzieciom, jaki wpływ mają nerwy i złość na nasz organizm. To było bardzo ciekawe spotkanie. Dziękujemy pani Justynie za pouczająca lekcję i poświęcony czas. Życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

 


BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK – SPOTKANIE Z POLICJANTKAMI W GRUPIE 0 A

 Naszą grupę odwiedziły panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śl.

st. asp. Aneta Gelleta i sierż.szt. Aleksandra Grzelczyk. Na spotkaniuomawiane były zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Tłumaczyły jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Panie policjantki opowiadały o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, dając im możliwość oceny – czy zachowywały się dobrze, czy też niewłaściwie. Poruszyły również temat bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacyjnego wypoczynku dzieci.

Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję bezpieczeństwa.

 


GRA MIEJSKA ,, LEGENDY LWÓWKA ŚL’’

 Dnia 30 maja 2019 roku odbyła się  gra miejska"Legendy Lwówka Śl. " zorganizowana przez Oddział Dziecięco-Młodzieżowy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Lwówku Śląskim. Gra polegała na odnalezieniu punktów kontrolnych, odwiedzeniu ich, zebraniu gadżetów dotyczących legend naszego miasta i zebraniu pieczątek. Uczestnicy przemierzali nasze miasto we wszystkich kierunkach, wszyscy chcieli jak najlepiej wykonać swoje zadanie, robiąc spore zamieszanie na ulicach miasta.

Była fajna zabawa, trzeba było wykazać się sporą wiedzą książkową, kondycją fizyczną i wytrzymałością, ale uczestnicy poradzili sobie doskonale. Piątkowe południe minęło bardzo szybko na zdrowej rywalizacji i  zmaganiach drużyn.

 


SPOTKANIE Z CHMURKĄ

 20 maja 2019 r. - w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym PiMBP w Lwówku Śl. odbyło się spotkanie z Chmurką - bohaterką książki Doroty Combrzyńskiej-Nogala pt."Syberyjskie przygody Chmurki". Pani Anna Szwykowska-Michalska, książkowa Chmurka, jako 3 letnie dziecko skazana była wraz ze swoją mamą, babcią i ciotkami, na 25 lat zesłania na Sybir. Zamieszkały w małej syberyjskiej wiosce nad rzeką Jenisiej. Znosiła tam trudy zarówno bytowe jak i atmosferyczne. Do Polski wróciła mając 8 lat, ale niestety bez mamy, która zginęła. Pani Anna pokazała słuchaczom swoje zabawki - lalkę i misia uszyte przez ciocię oraz szklane kolorowe jajko, przez które patrzyła na syberyjską zimę i wtedy widziała bardziej kolorowy świat niż był naprawdę. Z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy niekończących się opowieści. Wszystkie obecne tam osoby słuchały  z niedowierzaniem, że nie było wtedy żadnych zabawek, telefonów- bez, których większość nie może się teraz obejść. Dziękujemy pani Marii za żywą lekcję historii i życzymy dużo zdrowia.

 


PIKNIK RODZINNY

Dnia 24 czerwca 2014 roku na Wzgórzu Kombatantów odbył się Rodzinny Piknik klasy II d. Rozpoczęliśmy od pieczenia przy ognisku kiełbasek, które wszyscy zajadali ze smakiem. Pieczone kiełbaski dodały nam sił do wspólnych zabaw, konkursów i wyścigów. Były to nietypowy bieg w workach, przeciąganie liny, skakanie przez linę, wyścigi, gra w piłkę nożną. Wszystko w myśl zasady

 W ZDROWYM CIELE – ZDROWY DUCH. Bawiliśmy się i odpoczywaliśmy na łonie natury.

Oprócz pieczenia kiełbasek, zawodów sportowych i wspólnej zabawy była też pogadanka prowadzona przez panią Jolantę Kuklińską pracownika Straży Miejskiej na temat bezpieczeństwa podczas wakacyjnych zabaw. To była wspaniała rodzinna zabawa, pełna radości i swobody. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pikniku za zaangażowanie podczas zmagań w zawodach, oraz za spontaniczną i wesołą zabawę. Dziękujemy pani Danucie Berlińskiej i pani Jolancie Kuklińskiej za przygotowanie terenu na piknik.

 


CZYTANIE NA DYWANIE

     W tym roku szkolnym grupa 0 A uczestniczyła w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym

,,MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY’’. Głównym celem tego projektu było rozwijanie i promowanie czytelnictwa. Budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną. Było codzienne ,,czytanie na dywanie ‘’książek  z naszym misiem Tadzikiem. Projekt realizowany był w zakresie:

1. Mały Miś – czytające Przedszkolaki

2. Mały Miś uczy samodzielności

3. 100- lecie Niepodległości. Pokaż radość Przedszkolu

4. Kulinarne warsztaty z Małym Misiem

5. Kuferek kreatywności Małego Misia

6. Misiowe aktywności sportowe

Wszystkie zadania opierały się na postaci Małego Misia- pełniącego rolę przewodnika po świecie literatury oraz na propagowaniu czytelnictwa. Na każdym etapie projektu dzieci otrzymały dyplomy. Wszystkie zadania były ciekawe. Dzieci z chęcią i ochotą czekały, co ciekawego przyniesie nowe założenie. Po zaliczeniu wszystkich zadań nasza grupa otrzymała Certyfikat Małego Misia.

Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się zmierzyć i pokonać wszystkie zadania.

 


POZNAJEMY ZABYTKI  NASZEGO REGIONU

 W dniu 3 czerwca 2019 roku dla  grup 0 a i 0 b zorganizowana została integracyjna wycieczka przedszkolna. Udaliśmy się na znajdujący się we wsi Sucha Zamek Czocha. Ciekawa architektura i usytuowanie zamku warte są odwiedzenia i zwiedzania. Z historią zamku zapoznała nas pani przewodnik, która oprowadzała naszą grupę. Znamy już wiele tajemnych przejść w zamku. Musieliśmy pokonać dużo drewnianych schodów, aby dotrzeć na wieżę. Warto było, bo widok był wspaniały. Było to urokliwe miejsce, które pozwoliło nam odbyć ,,małą podróż w czasie’’.  Dużą frajdę sprawiło kupowanie pamiątek z tej wspaniałej wycieczki.

Kolejną atrakcją naszej wycieczki była wizyta w gospodarstwie agroturystycznym w Karłowicach. Po całym dniu zwiedzania  ze smakiem zajadaliśmy pieczone kiełbaski. Zwiedziliśmy mini ZOO, w którym poznaliśmy i spędziliśmy czas ze zwierzętami. Były gry i zabawy na boisku i placu zabaw. Każde z bawiących się dzieci pozbyło się nadmiaru energii.

To naprawdę wspaniały czas, który tam spędziliśmy. Wszyscy byli zadowoleni ze zwiedzenia tak wspaniałego zabytku i aktywnie spędzonego czasu w obcowaniu z naturą.

 


RAZEM WESELEJ

 Z niecodzienną wizytą do grupy O A przyszły dzieci z rodzicami z Grupy Zabawowej  z Oddziału Dziecięcego-Młodzieżowego Biblioteki Dziecięcej z panią Jadwigą Listwan. Były wspólne tańce i zabawy. Starsi koledzy otoczyli młodszych opieką. Dzieci z Grupy Zabawowej uczyły się przez obserwację i naśladowanie, rozwijały samodzielność i nawiązały się nowe znajomości. W Grupie Zabawowej rodzice towarzyszą swoim dzieciom. Nie tylko służy to dobremu samopoczuciu dzieci, lecz pozwala rodzicom rozwijać własne umiejętności wychowawcze i wzmacniać relacje z dziećmi. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do nas jeszcze.

 

 

Marzena Markulak

 


Przejdź do góry