MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA

10 grudnia obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA.

Każdemu człowiekowi przysługują pewne prawa, których źródłem obowiązywania jest przyrodzona godność ludzka. Prawa te mają charakter: powszechny – obowiązują na całym świecie i przysługują każdemu człowiekowi. przyrodzony – przysługują każdemu od chwili urodzenia;niezbywalny – nie można się ich zrzec; nienaruszalny – istnieją niezależnie od władzy i nie mogą być przez nią dowolnie regulowane; naturalny – obowiązują niezależnie od ich potwierdzenia przez władzę państwową; niepodzielny – wszystkie stanowią integralną i współzależną całość.

Znalezione obrazy dla zapytania prawa człowieka

Z tej okazji uczniowie klas IV – VIII przygotowali plakaty informujące o prawach i wolnościach człowieka oraz odbył się KONKURS O PRAWACH I WOLNOŚCIACH CZŁOWIEKA dla klas VIII, które na lekcjach wiedzy o społeczeństwie przyswajają sobie podstawowe informacje na ten temat.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Najlepszymi okazali się:

I miejsce Piotr Podobiński kl. 8a
II miejsce Krystian Baca kl. 8c