ŚNIADANIOWE ŚWIĘTO W KLASIE I C

Dnia 6  listopada 2015 roku w klasie I c odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców "ŚNIADANIOWE ŚWIĘTO W KLASIE". Odwiedziły nas również babcie, ciocie i pani dyrektor Wiesława Fuławka.

Goście wysłuchali, co mamy do powiedzenia  na temat zdrowej żywności, promowania zdrowego stylu życia.
W dzisiejszej pogoni ludzi dorosłych zdrowe odżywianie odgrywa bardzo dużą rolę. Dorośli bardzo często nie mają czasu na zjedzenie w domu śniadania. To właśnie my dzieciaczki musimy zadbać  o edukację żywieniową naszych rodziców i bliskich osób. Uświadomić wszystkim, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy więcej energii, lepszą motywację  i siłę do pracy. To najpewniejszy start w rozpoczęcie nowego dnia.
Śniadania i inne posiłki smakują najlepiej zjedzone w rodzinnym gronie przy stole. To bardzo łączy i jednoczy rodzinę.

KAŻDY, KTO SIĘ UCZYĆ CHCE,

TEN ŚNIADANIE DOBRE JE.

Omówiliśmy również zasady zdrowego odżywiania, znaczenia jedzenia w szkole drugiego śniadania. Nie zabrakło też rozmowy o higienie przyrządzania posiłków i kulturze zachowania się przy stole.

Zaprezentowaliśmy nasze umiejętności muzyczne prezentując piosenkę

„Witaminki”. Przybyli goście i pani Dyrektor Wiesława Fuławka zaliczyli

KURS ZDROWEGO ODŻYWIANIA i otrzymali certyfikat.

Wszyscy przy wspólnym stole przygotowywaliśmy pełnowartościowe śniadanie i owocowe szaszłyki.

Wych.M Markulak