Udział w VII Dolnośląskim Festiwalu Dary Lasu

Dnia 26.09.2015r. (sobota) uczniowie klasy II C wraz z wychowawcą Elżbietą Konecką wzięli udział w VII Dolnośląskim Festiwalu Dary Lasu. Wspólnie przygotowali program artystyczny pod hasłem: „Żyj zdrowo - w zgodzie z przyrodą”.

Zaśpiewali trzy piosenki: „ Wycieczka do lasu”, „Jesienna cza-cza-cza” oraz „Ruch to zdrowie”. Utworom towarzyszyła również choreografia.

Dzieci miały także okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Dolnośląskie Nadleśnictwa ( rozpoznawanie zwierząt i roślin, warstw  lasu, układanie puzzli o tematyce leśnej oraz  podziwianie wystawy grzybów i owadów). Największą frajdę sprawiło sadzenie drzewek, co wbrew pozorom nie okazało się,  aż tak proste. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich atrakcjach, gdyż za poprawne rozwiązania były przyznawane nagrody.

Na VII Dolnośląskim Festiwalu Dary Lasu rozstrzygnięty został również konkurs artystyczny „ Żyj zdrowo- w zgodzie z przyrodą” organizowany przez Powiatowe Centrum Edukacji we Lwówku Śląskim. Weronika Burniak zajęła I miejsce, a Anastazja Wojaczyńska została wyróżniona.

Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili bezpiecznie do swoich domów.