ROK SZKOLNY 1977/78

Rok 1977/78 – 550 uczniów w 19 oddziałach. Pracę, we wrześniu, podejmują Stanisława Mazurek i Mariola Pieszko,

a w trakcie roku szkolnego Józef Kowalczyk /zastępujący, zmarłego w marcu 1978r., A. Kobiałkę/

Dnia 28 września 1977r. uczniowie z wychowawcami wzięli udział w uroczystościach związanych z obchodami 760 - lecia Lwówka Śl. Uczniowie szli w barwnym pochodzie historycznym na rynek miejski gdzie odbyła się inscenizacja nadania prawa lokacynego, przygotowana przez młodzież Liceum Ogólnokształcącego.

28 kwietnia 1978r. szkołę i izbę pamięci odwiedziła grupa byłych jeńców francuskich.

Doceniono pracę opiekunek szkolnych zuchów. Dnia 1 lipca 1978r. Naczelnik ZHP druh harcmistrz PL Jerzy Wojciechowski za całokształt pracy i osiągnięcia w 1977/78r. nadał tytuł MISTRZOWSKIEJ DRUŻYNY ZUCHÓW trzem szkolnym drużynom „Lwóweckim żakom”, „Muchomorkom” i „Wiewiórkom” prowadzonym przez Stanisławę Mazurek, Krystynę Szanter i Renatę Dziedzińską

We wrześniu 1978 szkoła przejęła uczniów ze zlikwidowanych szkół w Chmielnie i Rakowicach. Stała się Zbiorczą Szkołą Gminną. Utworzono 22 oddziały z 634 uczniami. Powstały aż 4 klasy pierwsze. Nowi nauczyciele to Genowefa Górecka, Stanisława Lipska, Wiktoria Sudoł i Krystyna Szyszka.

Niecodzienne spotkanie z kombatantami zorganizowano 24 lutego 1979r. Zaproszono byłych żołnierzy, Polaków, walczących w czasie II wojny światowej w oddziałach Armii Czerwonej. Po częściach oficjalnych i występie artystycznym uczniów uczestnicy zaimprowizowali własny program złożony z rosyjskich wierszy i piosenek z czasów wojny. Spotkanie prowadziła przewodnicząca Szkolnego Koła Przyj. ZBoWiD Anna Kunysz, która na zakończenie obdarowała kombatantów prezentami – pracami uczniów szkoły.

Inne ciekawostki tego roku szkolnego to:

1.      Szkoła została zgłoszona do Klubu Otwartych Szkół.

2.      Rozpoczęto tworzenie boiska do piłki nożnej „pod laskiem”.

3.      Stołówka szkolna wydaje 380 posiłków dziennie.

4.      Uczniowie, ale przede wszystkim dziewczęta, odnoszą znaczące sukcesy na szczeblu rejonu i województwa:

Anna Kunysz – Rejonowa Olimpiada z języka polskiego – I m.,

Anna Kunysz – Rejonowa olimpiada z języka rosyjskiego – I m.,

Maria Raif – Konkurs recytatorski -wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim,

Dorota Kwiotek – Rejonowy Konkurs Recytatorski – I m.

Harcerski zespół wokalny „Canto” – III m. w województwie,

Dorota Kwiotek – tenis stołowy – I m. w województwie,

Bożena Kondak – tenis stołowy – II m. w województwie,

Koszykówka dziewcząt – I m w rejonie, udział w finale wojewódzkim.