Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty w Lwówku Śląskim

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 2648652
  • Do końca roku: 217 dni
  • Do wakacji: 26 dni
 • Kontakt

  75 782 46 59

  szkolaMAŁPAsp2lwowek.pl  (małpa-@)

  ePUAP

  /SP2-LwowekSl/SkrytkaESP

   

ROK SZKOLNY 1966/67 ORAZ 1967/68

Duże zmiany następują na początku roku szkolnego 1966/67. Szkoła staje się ośmioklasową.

 Z 72 uczniów, którzy w roku poprzednim ukończyli klasę siódmą w klasie do klasy ósmej przeszło 40, pozostali kontynuowali naukę w pierwszych klasach szkoły zawodowej. W związku z tym, iż szkoła rozrosła się do 19 oddziałów, ze względu na trudności lokalowe, 2 klasy /VI i VII/, zostały przeniesione do Liceum Ogólnokształcącego. Szkoła liczy 675 uczniów, 20 nauczycieli i 11 pracowników obsługi. Pracę w szkole rozpoczynają Teresa Aleksandrowicz i Krzysztof Kamieński.

W powiatowych zawodach tenisa stołowego, 17 kwietnia 1967r, szkoła zajęła drużynowo I miejsce. Indywidualnie najlepsi okazali się uczniowie Marian Butkiewicz i Bolesław Bułkowski.

1967 rok to jubileusz Lwówka - 750 lecie. Nowy rok szkolny rozpoczął się od intensywnych przygotowań uczniów i nauczycieli do obchodów tej rocznicy nadania praw miejskich. W gronie pojawili się nowi nauczyciele Leokadia Braun, Halina Drewnicka, Kazimiera Pater, Edwarda Zielińska i Werner Frank. Społeczność uczniowska to 642 uczniów w 18 oddziałach.

Szkoła uczciła jubileusz miasta, biorąc udział, 30 września, w barwnym, historycznym korowodzie. Na ulice Lwówka, ze Szkoły Podstawowej nr 2, wyruszyli pachołkowie, paziowie, rycerze, mieszczki, damy dworu, żeńcy, kosiarze – prezentowano stroje od średniowiecza do współczesności.

Od 1968 roku zastępcą kierownika szkoły zostaje Krzysztof Kamieński. Liczba uczniów rekordowa – 827. 23 oddziały, 4 oddziały uczą się w budynku Liceum Ogólnokształcącego /Ia, Ib, IIa, IIb/. Ale to jeszcze nie wystarcza, dwie klasy muszą mieć zajęcia w budynku zastępczym. Ze względu na trudniejsze warunki w tamtych pomieszczeniach, od III okresu próbuje się wprowadzić rotację uczących się tam klas /co dwa tygodnie/. Nowi nauczyciele to Anna Domańska, Barbara Kostecka, Maria Makarewicz, Władysława Olma, Krystyna Siniak, Joanna Stankiewicz, Danuta Ziemianowicz. Trudne warunki lokalowe powodują, iż należało ponownie przekształcić pokój nauczycielski /23/ w salę lekcyjną. Planowano utworzenie klasopracownii biologicznej, języka polskiego, historycznej, geograficznej, fizyczno – chemicznej i muzycznej. Podjęte próby nie w pełni się powiodły /ze względów organizacyjnych/. We wrześniu ukończono tworzenie ogródka geograficznego obok szkoły. Wyposażenie wykonali uczniowie na zajeciach technicznych i pozalekcyjnych pod kierunkiem Eugeniusza Piątko.

W listopadzie i grudniu harcerze szkolni przeprowadzili akcję zbiórki zeszytów i pomocy szkolnych dla dzieci wietnamskich, za co otrzymali oficjalne podziękowanie Ambasady Demokratycznej Republiki Wietnamu /18.12.1968r./.