Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty w Lwówku Śląskim

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 2648609
  • Do końca roku: 217 dni
  • Do wakacji: 26 dni
 • Kontakt

  75 782 46 59

  szkolaMAŁPAsp2lwowek.pl  (małpa-@)

  ePUAP

  /SP2-LwowekSl/SkrytkaESP

   

Ze szkolnej kroniki - lata 2015 - 2018

ROK SZKOLNY 2015/2016

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Dnia 1 września 2015 roku uczniowie naszej szkoły z radością rozpoczęli kolejny rok szkolny. Na inauguracji nowego roku szkolnego oprócz klas „O”

I I- VI, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli rodzice, dziadkowie oraz Pani Burmistrz Gminy i Miasta- Mariola Szczęsna.

Uroczystość rozpoczął przedstawiciel SU – Eryk Kopeć.

Pani Burmistrz uroczyście powitała nowego Dyrektora Szkoły- pana Krzysztofa Bielińskiego, który swoje obowiązki przejął z dniem 1 września 2015 roku.

Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonał nowy Dyrektor, który powitał wszystkich, życząc wielu sukcesów w nauce. Szczególne słowa skierował do dzieci klas najmłodszych oraz ich rodziców, które podczas inauguracji roku szkolnego złożyły ślubowanie i zostały pasowane na ucznia przez dotknięcie ramienia dużym piórem.

         Po wielu krzepiących i optymistycznych słowach wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych. Uczniowie klas pierwszych, drugich i czwartych dostali darmowe podręczniki.

W nowym roku szkolnym życzymy dyrekcji, nauczycielom i uczniom wiele zadowolenia i wspaniałych sukcesów.

 

ABSOLWENT NASZEJ SZKOŁY- LESZEK MIKULSKI WE WRZEŚNIU ZDOBYŁ NAJWYŻSZY SZCZYT EUTOPY- ELBRUS

          Leszek  Mikulski jest inżynierem, pilotem i założycielem prężnie działającej i rozwijającej się firmy ETM Group Sp. Z o.o.. Jego pasja do sportów ekstremalnych nieustannie każe zdobywać mu kolejne szczyty. Tym razem przyszedł czas na Elbrus. Zadanie polega na dwukrotnym zdobyciu najwyższego szczytu Europy- Elbrus 5642 m n.p.m. wraz z dwoma zjazdami na snowbordzie do samej podstawy, nikt wcześniej nie odważył się na wyzwanie podobnego typu. Leszek Mikulski będzie prawdopodobnie pierwszą osobą, która stoczy walkę z naturą i ma szansę na osiągnięcie nieprawdopodobnego sukcesu.  Przyszły rekordzista zamierza zdobyć szczyt trasą północną, na której czeka go wiele niebezpieczeństw i trudności.

Cała wyprawa zostanie uwieczniona zarówno w formie fotografii, jak i filmu nagranego podczas wyprawy na samym Elbrusie.

 

UROCZYSTE SPOTKANIE SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ Z PRZEDSTAWICIELAMI ZWIĄZKU KOMBATANTÓW RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ I BYŁYCH WIĘŹNIÓW POLITYCZNYCH

„ BARWY MOJEJ OJCZYZNY”

         Listopad to szczególny miesiąc. Zmusza nas do refleksji, zadumy nad przemijaniem, a spadające liście symbolizują coś, co minęło i już nie wróci. Z okazji Narodowego Swięta Niepodległości, 12 listopada 2015 roku w nasze szkole odbyło się uroczyste spotkanie społeczności szkolnej z przedstawicielami Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Wielkim zaszczytem była możliwość spotkania z płk. Edwardem Jakubowskim- Prezesem Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów w Jeleniej Górze, Panem Edmundem Błaszczykiem- Wice-prezesem Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Jeleniej Górze, Panią Janienę Grzywnę- Sekretarza Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Jeleniej Górze.

         Patriotyczna uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu narodowego. Gości, nauczycieli i uczniów powitała wicedyrektor szkoły pani Wiesława Fuławka, która zaprosiła do wysłuchania montażu słowno- muzycznego, przygotowanego przez uczniów klas IV- VI, nauczycielki: Alicję Skrzydłowską i Bogusławę Piechurską oraz Małgorzatę Zubel, która zadbała o wystrój sali.

W programie upamiętniającym minione wydarzenia, dzieci zaprezentowały historię odzyskania przez Polskę niepodległości.

         Szczególnie podniosłym momentem stało się wystąpienie płk. Edwarda Jakubowskiego, który zachwycił wszystkich zebranych doskonałą pamięcią i przeprowadził wspaniałą lekcję historii, przypominając lata wojny, opowiadając o ludziach działających w tym czasie na naszym terenie. Pułkownik nie zapomniał o dzieciach i złożył im szczególne podziękowanie za piękne przedstawione dzieje narodu polskiego.

 1 ŚWIĘTO SZKOŁY

 Dnia 4 czerwca 2016 roku nasi uczniowie, nauczyciele oraz sympatycy naszej szkoły przybyli na pierwsze Swięto Szkoły.

Nie zabrakło na nim akcentów sportowo- rekreacyjnych. Potyczki rodzinne to już tradycja w naszej szkole. Tym razem rodziny brały udział w skokach na skakance, celowaniu, rzutach gąbkowym oszczepem oraz próbowały sił na torze przeszkód.

         Śmiechu i zabawy było wiele, nie zabrakło sportowej, rodzinnej rywalizacji. Rodzinne drużyny, które uzyskały najlepsze wyniki w każdej konkurencji nagrodziliśmy drobnymi upominkami. Sportowe, rodzinne współzawodnictwo przeprowadzili: p. Alicja Skrzydłowska, Anna Urbańska, Magdalena Pawłowicz i Mirosław Kobiałka.

Cieszymy się, że tak wielu rodziców startowało wraz z dziećmi, spędzając swój wolny czas aktywny sposób na naszym terenie szkolnym. Aktywny rodzic to aktywne dziecko.

 


ROK SZKOLNY 2016/2017

 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, który jest wolnym dniem od nauki, dlatego dzień wcześniej odbyła się uroczysta akademia. W ten wyjątkowy dzień świętowali wszyscy nauczyciele, pedagodzy i pracownicy szkoły.

Tradycyjnie w ramach podziękowania nauczycielom za ich trud włożony w edukację i wychowanie, uczniowie złożyli im życzenia.

W tym dniu przed publicznością szkolną wystąpili uczniowie klas IVc i Vc  pod kierunkiem pani Iwony Modelskiej.

Przed zaproszonymi gośćmi, czyli obecnymi i byłymi nauczycielami oraz pracownikami szkoły zaprezentowali się uczniowie klas VI, przygotowani przez panią Małgorzatę Kłosowską.

W przedstawieniach pojawiły się fragmenty zarówno humorystyczne dowcipy „ze szkolnej ławki”, jak i poetyckie. Dla gości zatańczyła grupa z kółka tanecznego klas II- III, prowadzona przez panią Lillę Mikłaszewską.

Przedstawienia wzbogaciły piosenki szkolnego chóru, przygotowane pod kierunkiem pani Bogusławy Piechurskiej, które wzruszały i bawiły.

Dekoracje przygotowała pani Małgorzata Zubel, a upominki dla przybyłych gości wykonały panie: Elżbieta Konecka i Mariola Suchecka.

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          W czwartek 10 listopada 2016 roku w szkole odbyła się podniosła uroczystość z okazji przypadającego w następnym dniu Narodowego Święta Niepodległości.

W uroczystości udział wzięli uczniowie i nauczyciele. Pan Dyrektor powitał zaproszonych gości: płk-a Edwarda Jakubowskiego , Edmunda Błaszczyka- Prezesów  Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Jeleniej Górze, Jarosława Trościanko- Prezesa Koła Związku Sybiraków w Lwówku Śląskim, Lesława Krokosza- Wiceburmistrza Lwówka Sląskiego, panią Justynę Wrzesińską, krystynę Piotrowicz, Piotra Czembrowskiego, Roberta Mikłaszewskiego, Jolantę Horanin.

         Pan Dyrektor na wstępie złożył podziękowania kombatantom: „Korzystając z okazji dziękujemy Wam, walczącym na frontach, jak i represjonowanych za udział w naszej szkolnej uroczystości poświęconej wspomnieniom tego znaczącego wydarzenia. 11 listopada składamy wyrazy uznania dla Waszej postawy patriotycznej. To dzięki Wam możemy dziś cieszyć się życiem w wolnej Polsce.”

         Płk Edward Jakubowski w imieniu Zarządu Głównego Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w podziękowaniu za działalność w utrwalaniu i upowszechnianiu patriotyzmu złożył na ręce nauczycielek dyplomy uznania. Po części oficjalnej przyszedł czas na program artystyczny, przygotowany przez uczniów klas Via,b i d oraz uczennice z kółka muzycznego pod kierunkiem pań Ireny Tomali i Bogusławy Piechurskiej.

 

ŚWIĄTECZNY CZAS...

DWÓJKOWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

          Kiermasz organizowany w naszej szkole po raz drugi stał się już lokalną tradycją. Jest to okazja do zatrzymania się w przedświątecznej krzątaninie i spędzenia kilku miłych chwil w towarzystwie przyjaciół, w pięknym otoczeniu, przy muzyce. Społeczność szkolna z przyjemnością gościła tego dnia mieszkańców miasta i okolic- i nie tylko. A wszystko zaczęło się od uroczystego powitania gości przez dyrektora szkoły, pana Krzysztofa Bielińskiego.

Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Mariola Szczęsna- Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski, pani Ewa Płucińska- Dąbrowska  - Przewodnicząca Rady Miejskiej, pani Justyna Wrzesińska- doradca ds. oświaty, pani Elżbieta Zienowicz- Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Lwówku Śląskim.

Oprócz stoisk z świątecznymi ozdobami można było nabyć i pokosztować kuchenne, świąteczne specjały: barszcz czerwony z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami oraz ruskie, a także kawę lub herbatę oraz słodkie wypieki przygotowane przez rodziców.

Na stoiskach mieniły się blaskiem i urzekały swym pięknem ozdoby, które można było kupić. W czasie kiermaszu uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności rękodzielnicze na specjalnie przygotowanych stanowiskach, przygotowując ozdoby świąteczne pod okiem nauczycieli. 

Był to dla uczniów, ich rodziców dzień szczególny. Właśnie wtedy po raz pierwszy rozbrzmiały kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci- a szkoła szczyci się tym, że jest wielu utalentowanych dzieci, które mogły zaprezentować przygotowany repertuar.

Kiermasz upłynął w przedświątecznej i miłej atmosferze. Cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli, rodziców, jak i gości, przyjaciół naszej szkoły.

 

HISTORIA NARODZENIA JEZUSA WSPÓŁCZEŚNIE

20 grudnia 2016 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły zgromadzili się uczniowie oraz nauczyciele, aby wspólnie wejść w czas Bożego Narodzenia.

Wicedyrektor szkoły pan Krzysztof Marecki powitał wszystkich i zaprosił do wspólnego przeżywania historii o Bożym Narodzeniu.

         Tegoroczne jasełka mówiły o aniołku, który zagubił się w drodze do  betlejemskiej szopki oraz diabełku, który mu pomógł, bo zrozumiał, że lepiej pomagać innym. W przedstawieniu wystąpiły archanioły, diabły, pasterze, mędrcy ze wschodu, Maryja, Józef i mały Jezusek.

         Od listopada dzieci pod kierunkiem pani Beaty Hołyszewskiej, pani Anny Urbańskiej przygotowywały się do występu. Zostawały po lekcjach, uczyły się ról. Przygotowywały ruch sceniczny i choreografię. Dużą wagę w tych jasełkach odegrały szybkie dialogi oraz kostiumy. Wstęp ubarwiła charakterystyczna muzyka. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami, tworzącymi nastrój radości i refleksji.

Na zakończenie wszyscy uczniowie pod kierunkiem pani Bogusławy Piechurskiej zaśpiewali pastorałkę „Jest taki dzień”. Dekorację wykonała pani beta Hołyszewska i pani Elżbieta Konecka a fotografie wykonała pani Anna Urbańska.

Na zakończenie wszyscy zgromadzenie wysłuchali świątecznych życzeń pana dyrektora Krzysztofa Bielińskiego i w świątecznych nastrojach rozeszli się do klas.

 

226 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W naszej szkole dbamy o podtrzymywanie tradycji narodowych i pielęgnowanie polskości. Wszyscy uczniowie brali udział w apelu z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji  3 Maja. Pragnąc uzmysłowić wszystkim, jak ważna rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.

Uczniowie klas IV- VI w montażu słowno- muzycznym zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z tym świętem narodowym.

Po raz pierwszy szkolny chór wsparli chłopcy z klasy Vd. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w wspaniałe przygotowanie.

 

2 ŚWIĘTO SZKOŁY

Święto naszej szkoły przeszło już do historii. 3 czerwca 2017 roku na boisku szkolnym trwała bardzo rodzinna impreza jednocząca społeczność szkolną. Oprócz występów uczniów, gier, zabaw, warsztatów plastycznych, konkursów i zawodów sportowych można było dobrze zjeść i spotkać się ze znajomymi.

         Kiełbaski, bigos z młodej kapusty, frytki, domowe ciasta oraz lody- to wszystko można było kupić podczas trwania imprezy.

         Dodatkową atrakcją było stoisko artystyczne sklepu z artykułami papierniczymi GraMa.

         W trakcie święta w sali gimnastycznej odbywało się II Lwóweckie Dyktando. Na koniec szkolnej imprezy pad dyrektor Krzysztof Bieliński wręczył nagrody i dyplomy za zdobyte miejsca uczestnikom dyktanda.

 

ŻEGNAJ SZKOŁO

         Dnia 23 czerwca 2917 roku o godzinie 9:00 odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego. Pan dyrektor Krzysztof Bieliński wręczał nagrody i świadectwa z wyróżnieniem.

         Najlepsi uczniowie otrzymali statuetki oraz stypendium ufundowane przez panią Burmistrz – Mariolę Szczęsną. Obecny na zakończeniu roku zastępca Burmistrza pan Lesław Krokosz pogratulował uczniom sukcesów i życzył wszystkim uczniom i nauczycielom przyjemnego wypoczynku. Na koniec wszyscy udali się do swoich klas, aby otrzymać świadectwa. Rok szkolny 2016/2017 przeszedł do historii.

 

 


ROK SZKOLNY 2017/2018

          UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

          W tym roku rozpoczęcie nauki w naszej szkole odbyło się nieco później - 4 września. Uroczysty apel prowadziła uczennica klasy VII b Patrycja Karpowicz.

Pan dyrektor Krzysztof Bieliński powitał zaproszonych gości- panią Darię Major – przedstawiciela Gminy i Miasta Lwówek Śląskiego oraz wszystkich zebranych, szczególnie gorąco najmłodszych uczniów i przedszkolaków. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i zdaniu raportu, najmłodsze dzieci pożegnały się ze starszymi uczniami i opuściły salę.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez panią Iwonę Modelską. Uczniowie z klas Vc,Ivb i VIIb powitali zebranych wierszami o tematyce wakacyjnej oraz patriotycznej , podkreślając niedawno minioną 78. rocznic ę wybuchu II wojny Światowej. Uczennice pod kierunkiem pani  Bogusławy Piechurskiej zaśpiewały dwie piosenki, które urozmaiciły występ.

Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły, pan dyrektor przedstawił wychowawców poszczególnych klas i wszyscy rozeszli się do swoich sal.

 

PIKNIK HISTORYCZNY W LWÓWKU ŚLĄSKIM CZYLI 800- LECIE MIASTA

 800 lat temu Lwówek Sląski otrzymał prawa miejskie. W sobotę 9 września 2017 roku nasze miasto obchodziło niecodzienne święto- piknik historyczny z okazji 800- lecia Lwówka Sląskiego. Tysiące turystów i grup rekonstrukcyjnych, mieszkańców miało okazję zobaczyć inscenizacje rozmaitych bitew, jakie przez stulecia toczyły się przy średniowiecznych murach miejskich. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 również brali udział w tym niezwykłym dniu. Nasza szkoła przedstawiła jedno z wielu historycznych wydarzeń, które miało miejsce na przestrzeni minionych lat- tzw. „Wojnę babską”.

Dziewczynki z klas V- VII i nauczycielki w przepięknych strojach z XVII wieku oraz chłopcy w strojach urzędników miejskich prezentowali hasła z tego zapomnianego przez większość społeczności lwóweckiej wydarzenia. W czasie kilkugodzinnych obchodów nasi uczniowie z nauczycielami przeszli głównymi ulicami miasta niosąc transparenty z hasłami dotyczącymi „Wojny babskiej”- „Tolerancja religijna”, „Wojna XXX- letnia” i wykrzykując hasła: „Wojna babska”, „Baby górą”, wzbudzając tym ogromne zainteresowanie wszystkich przechodniów. Mieszkańcy bardzo sympatycznie reagowali na nasz przemarsz, który wyglądał i niezwykle barwnie i kolorowo.

Głównym punktem programu był wspaniały korowód historyczny, w którym brały udział wszystkie szkoły, przedszkola oraz grupy rekonstrukcyjne prezentując różne epizody z bogatej i burzliwej historii miasta.

Oprócz korowodu, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły, mieliśmy swoje stanowisko, gdzie sprzedawaliśmy przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców.

Sobotnie święto było przepiękne, sprzyjała nam aura, ale nie bawilibyśmy się tak wspaniale, gdyby nie ogromne zaangażowanie pani Krystyny Gasińskiej- Szawłowskiej, która od ubiegłego roku szkolnego koordynowała całe przedsięwzięcie oraz nauczycieli biorących udział w przygotowaniach: Małgorzaty Zubel, Bogusławy Piechurskiej, Małorzaty Kłosowskiej, Alicji Skrzydłowskiej, Ireny Tomali, Iwony Modelskiej i Anny Urbańskiej.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W piątek 13 października 2017 roku o godzinie 11:00 w naszej szkole świętowalismy Dzień Edukacji Narodowej.

         Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz naszego miasta, pani Mariola Szczęsna, doradca ds. oświaty pani Justyna Wrzesińska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Jolanta Horanin. W obcho0dach uczestniczyli też uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem pana Dyrektora Krzysztofa Bielińskiego. Następnie wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust naszego gościa- pani Marioli Szczęsnej. Podczas Dnia Nauczyciela miało miejsce ważne wydarzenie. W poczet uczniów naszej szkoły przyjęto pierwszoklasistów.

Pełnoprawni pierwszoklasiści otrzymali słodkie upominki.

W montażu słowno- muzycznym zaprezentowali się uczniowie klas IV- VII, przygotowani przez panią Irenę Tomalę. Podkreślili oni swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Odczytano list, wyrecytowano wiersze, podziękowania i zabawne scenki traktujące o szkole. W trakcie prezentacji humorystycznej „Szkolnej Gali Oskarowo- Jabłkowej, wyczytywanym kolejno laureatom- nauczycielom wręczono nagrody- piękne, czerwone jabłka.

Tego samego dnia swoją obecnością zaszczycili nas emerytowani nauczyciele oraz byli pracownicy naszej szkoły. Obejrzeli i wysłuchali program artystyczny w wykonaniu naszych uczniów. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich pracowników szkoły i emerytów.

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          10 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty i podniosły apel pt. „Pieśnią o walce, żołnierzach i zwycięstwie” upamiętniający to wielkie wydarzenie. Po raz kolejny uczciliśmy pamięć wszystkich, którzy walczyli za naszą wolność. Uczniowie klas III-VIII wystąpili w montażu słowno- muzycznym, na którym gościła również pani Burmistrz Mariola Szczęsna oraz doradca ds. oświaty przy UGIM w Lwówku Śląskim , pani Justyna Wrzesińska. Chór powitał wszystkich zebranych słowami poloneza, „Poloneza tańczymy”, a następnie głos zabrał dyrektor szkoły pan Krzysztof Bieliński. Pani Burmistrz zwróciła się do uczniów słowami „Polska jest dla nas aż tak ważna, jak nasza Mała Ojczyzna, nasze miasto Lwówek Śląski i wasze domy i traktujcie tą naszą Polskę, jako wasz dom”. W programie artystycznym sposób humorystyczny i podniosły młodzież przedstawiła lekcję historii i patriotyzmu.

         Montaż przygotowały panie Małgorzata Kłosowska, Iwona Modelska, Beata Hołyszewska wraz z uczniami kółka teatralnego, natomiast oprawę muzyczną przygotował pan Aleksander Hołoga, a przepiękne dekoracje wykonała pani Małgorzata Zubel.

 

DWÓJKOWY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

  Święta zbliżają się wielkimi krokami. Nasi uczniowie i ich rodzice mogli poczuć magię prawdziwych świąt uczestnicząc w kolejnym kiermaszu zorganizowanym przez naszą szkołę.

Społeczność szkolna z przyjemnością gościła tego dnia mieszkańców miasta i okolicy- i nie tylko. A wszystko zaczęło się od uroczystego powitania gości  przez dyrektora szkoły Krzysztofa Bielińskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas: zastępca Burmistrza pan Lesław Krokosz oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim pani Ewa Płucińska- Dąbrowska.

         Oprócz stoisk z świątecznymi ozdobami można było nabyć i pokosztować kuchenne, świąteczne specjały: barszcz czerwony z uszkami, pierogi ruskie oraz z kapusta i grzybami, kawę lub herbatę, a także słodkich wypieków przygotowanych przez rodziców. Dla odwiedzających przygotowano mnóstwo atrakcji.

 

JASEŁKA 2017

          Przed świętami, 21 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyły się Jasełka, jak co roku przygotowane przez panie katechetki Annę Urbańską oraz Beatę Hołyszewską.

         Tegoroczne przedstawienie przybliżyło uczniom historię narodzenia Jezusa opartą o kontekst religijno- historyczny z udziałem Heroda, Herodowej, pasterzy, aniołów, Trzech króli, diabłów, babci a nawet biedronki.

Scenografia, rekwizyty, stroje, oprawa muzyczna oraz wykonanie zdjęć są dziełem pań katechetek. W przedstawieniu udział wzięli uczniowie z klas IV-VII.

 

APEL Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

                    27 kwietnia 2018 roku odbył się apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej.

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie Koła teatralnego przygotowali część artystyczną o patriotycznej wymowie pod kierunkiem pani Małgorzaty Kłosowskiej, Iwony Modelskiej i Krystyny Greń- Sadowskiej. Pieśni patriotyczne przygotowali uczniowie z Koła muzycznego pod kierunkiem pana Aleksandra Hołogi. Dekoracje na ten dzień przygotowały panie: Bogusława Piechurska, Beata Hołyszewska i Aleksandra Wrzesińska.

Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Wszystkim obecnym na apelu uczniom klas I-VII przypomniano wydarzenia związane z nasza Ojczyzną i uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas każdego dnia.

 

Czas podsumowań... Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

    Nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów. Po trudach 10-miesiecznej pracy nadszedł dzień zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów, nowych doświadczeń. Po raz ostatni w tym roku szkolnym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotykali się w pełnym składzie, aby uroczyście zakończyć miniony rok oraz nagrodzić tych uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie.

     Uroczysty apel poprowadzili uczennice: Patrycja Karpowicz i Marcel Kołodziej. Powitali wszystkich zebranych oraz zaproszonych gości, a następnie głos zabrał  Pan Dyrektor Krzysztof  Bieliński.

     Pan Dyrektor  gorąco i serdecznie powitał zastępcę Burmistrza Gminy i Miasta Pana Lesława Krokosza oraz uczniów, nauczycieli i rodziców. Następnie  dokonał podsumowania pracy w minionym roku szkolnym, zwracając uwagę na wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia uczniów. Podziękował też pracownikom szkoły i uczniom za ich zaangażowanie w kształtowanie dobrego wizerunku szkoły.

   Z kolei głos zabrał Pan Lesław Krokosz  i wręczył  uczniom stypendia Burmistrza  Gminy i Miasta Lwówek Śląski za osiągnięcia naukowe i sportowe. Otrzymali je następujący uczniowie:

STYPENDIUM NAUKOWE

1. Skrucha Gabriela kl. 6 c

 

STYPENDIUM SPORTOWE

1.  Miszkurka Karolina 6 a

2. Borowski Kacper 6 c

3. Zimmer Lena 5 d

4. Suski Dominik kl. 6 d

5. Pietruszka Bartosz kl. 5 e

 

Przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli stypendium Rady Rodziców.

STYPENDIUM NAUKOWE

1. Kania Maja kl. 6 c

STYPENDIUM SPORTOWE

1. Kyzioł Igor kl. 6 d

2. Gałka Kacper  kl. 6 d

3. Kaczmarczyk Kacper kl. 6 d

Następnie Dyrektor szkoły i nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli statuetki dla najlepszych sportowców roku szkolnego, tj.

1. Karolina Miszkurka kl. VI a

2. Bartosz Polarczyk kl. V e

 

 Dyrektor szkoły złożył podziękowania Radzie Rodziców za owocną współpracę tj. p.Jolancie  Horanin, p.  Agnieszce Garbiec, p. Izabeli Stopińskiej oraz p. Dorocie Zatorskiej-Stempin.

     Kolejnym, ważnym  momentem było wyróżnienie najlepszych uczniów za wyniki w nauce. Pan dyrektor Krzysztof Bieliński oraz z- cy dyrektora szkoły pani Beata Bednarska i pan Krzysztof Marecki wręczyli nagrody książkowe i dyplomy uczniom klas I –III za bardzo dobre wyniki w nauce oraz uczniom klas IV – VI, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem.

     Na koniec uczniowie podziękowali wszystkim pracownikom szkoły i życzyli wspaniałych wakacji. Pan Dyrektor życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, aby we wrześniu wrócili pełni sił i zapału do nauki szkolnej.