LEKKOATLETYCZNE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY

Dnia 17 maja 2022 roku na Stadionie Lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego SZS w Lekkoatletycznych Igrzyskach Dzieci i Młodzieży  dziewcząt i chłopców (rocznik 2008 i młodsi).

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lwówku. Współorganizatorem imprezy była SP 1 Lwówek Śląski, SP 2 Lwówek Śląski. Zawody finansowane ze środków dotacji Powiatu Lwóweckiego oraz Gminy Lwówek Śląski. Kierownikiem zawodów był p. Grzegorz Połaczewski. Poszczególne konkurencje sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego. W rozgrywkach wystartowało około 200 zawodniczek  i zawodników, rywalizując w konkurencjach lekkoatletycznych tj, bieg 60m, 100m, 300m, 600, 1000m, 2000m, rzut piłeczką palantową z rozbiegu, skok w dal z rozbiegu, pchnięcie kulą, skok wzwyż, rzut oszczepem,  sztafeta 4x100m, sztafeta szwedzka (100m,200m,300m,400m). Zwycięzcy poszczególnych konkurencji wezmą udział w Finale Dolnośląskim, który odbędzie się 06 czerwca 2022 roku dla Igrzysk Dzieci w Polkowicach oraz 26 maja 2023 roku dla Igrzysk Młodzieży w Zgorzelcu. Gratulacje dla wszystkich startujących.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA IGRZYSK DZIECI:

Dziewczęta

I miejsce                            SP 1 Lwówek Śląski                          91 pkt.

II miejsce                             SP 2 Lwówek Śląski                              89 pkt.

III miejsce                         SP 3 Lwówek Śląski                           42 pkt.

IV miejsce                          SP Wleń                                             37 pkt.

V miejsce                           SP 1 Gryfów Śląski                           32 pkt.

VI miejsce                          SP Pławna                                         30 pkt.

VII miejsce                         SP Masters Academy Lwówek Śl.   9 pkt.

Chłopcy

I miejsce                                SP 2 Lwówek Śląski                            94 pkt.

II miejsce                           SP 1 Lwówek Śląski                          83 pkt.

III miejsce                          SP 1 Gryfów Śląski                           57 pkt.

IV miejsce                          SP Wleń                                              31 pkt.

V miejsce                            SP 3 Lwówek Śląski                          10 pkt.

VI miejsce                           SP Pławna                                          7 pkt.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA IGRZYSK MŁODZIEŻY:

Dziewczęta

I miejsce              SP 3 Lwówek Śląski                                         60 pkt.

II miejsce             SP 2 Lwówek Śląski                                              53 pkt.

III miejsce            SP Pławna                                                        31 pkt.

IV miejsce            SP 1 Lwówek Śląski                                        18 pkt.

Chłopcy

I miejsce              SP 3 Lwówek Śląski                                        67 pkt.

II miejsce             SP 2 Lwówek Śląski                                             51 pkt.

WYNIKI INDYWIDUALNE NASZYCH UCZNIÓW:

IGRZYSKA DZIECI

Polina Ulko                        -             V miejsce             bieg 60m

Weronika Wach                -             VIII miejsce          bieg 60m

Emilia Szewczyk                -             X miejsce             bieg 60m

Ewa Kozdrowska               -             XII miejsce           bieg 60m

Adam Kostrubiec              -             IV miejsce            bieg 60m

Dominik Matkowski          -             VII miejsce           bieg 60m

Orfeusz Żebrak                  -             IX miejsce            bieg 60m

Alan Ambrożewicz            -             X miejsce             bieg 60m

Tymoteusz Zembrzycki     -             XI miejsce            bieg 60m

Aleksandra Horanin         -             II miejsce             bieg 300m