IV miejsce na Dolnym Śląski w Piłce Ręcznej Chłopców

Dnia 11 maja 2022 roku drużyna chłopców SP 2 Lwówek Śląski zagrała w Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców w Świdnicy, zajmując ostatecznie 4 miejsce.

Pojechaliśmy dziś na Finał Dolnośląski w piłce ręcznej do Świdnicy po naukę i nowe doświadczenia. Sam udział w zawodach takiej rangi był nie lada sukcesem. W Finale nasi chłopcy zmierzyli się z kolegami grającymi na co dzień w klubach piłki ręcznej, dużo bardziej ogranymi w rozgrywkach ligowych. My - mieliśmy za sobą doświadczenia tylko z gry z zawodów powiatowych i strefowych. Trudno było w tej sytuacji o zwycięstwo, ale była walka o która prosiłam i - moim zdaniem - rozegrali dziś swoje dwa najlepsze mecze do tej pory. Szczególnie w drugim meczu, gdy grali o brązowy medal mieli wiele fantastycznych zagrań i akcji zakończonych bramkami, Uwierzcie serce rosło Byłam z nich wtedy taka dumna. Grali mądrze , uważnie budowali akcje za akcją i walczyli do końca i zostawili dziś dużo serca na parkiecie. Mam nadzieję, że dużo się nauczyli i- przynajmniej niektórzy wyciągną wnioski. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został dziś Konrad Draj, ale zaraz za nim był typowany Kuba Przybyło. Skład drużyny Konrad Draj, Jakub Filipczak, Igor Gelleta, Adrian Hetel, Dominik Huzarewicz, Adrian Kolasiński, Tymoteusz Listwan, Antoni Mocyk, Jakub Ostyński, Jakub Przybyło, Kacper Szatan, opiekunem zespołu była p. Magdalena Pawłowicz.

opracował M. Pawłowicz

zredagował i wstawił G. Połaczewski