POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Dnia 3-4 marca 2022 roku w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego Szkolnego Związku Sportowego w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2009 i młodsi).

Organizatorem zawodów był PSZS w Lwówku Śląskim oraz SP 2 w Lwówek Śląskim. Zawody finansowane ze środków dotacji  Powiatu Lwóweckiego. Stawką rozgrywek był awans do Półfinałów Strefy Jeleniogórskiej. Sędzią głównym wszystkich spotkań był p. Grzegorz Połaczewski. Do kolejnych rozgrywek awansowali zwycięzcy poszczególnych kategorii . Półfinał Strefy Jeleniogórskiej zaplanowany jest na 9 marca 2022 roku w Jeleniej Górze dla dziewcząt, natomiast chłopców 7 marca 2022 roku w Zgorzelcu. Gratulacje dla wszystkich drużyn.

PRZEBIEG ZAWODÓW:

DZIEWCZĘTA

SP Mirsk                                         -             SP 1 Lwówek Śląski        8 : 21

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce             Szkoła Podstawowa nr 1 Lwówek Śląski              op. Marek Bialic

II miejsce           Szkoła Podstawowa Mirsk                                      op. Atleta Chmielewska

CHŁOPCY

SP Mirsk                                         -             SP 2 Lwówek Śląski        27 : 13

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce             Szkoła Podstawowa Mirsk                        op. Jarosław Wichowski

II miejsce           Szkoła Podstawowa 2 Lwówek Śląski     op. Grzegorz Połaczewski

SKŁAD SP 2 LWÓWEK ŚLĄSKI: Baszak Wiktor, Kopyto Oliwier, Makowiecki Jakub, Matkowski Dominik, Nakielski Jan, Okrzeja Michał, Poniźniak Olaf, Przybyło Kacper, Rudnicki Maciej, Skoja Bartosz, Złotek Aleksander.

Opracował

G. Połaczewski