WYCIECZKA DO KRAKOWA

Nasi ósmoklasiści w ostatnich dniach września uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. W dnia 29-30 września oraz 1 października 2021 roku odbyła się wycieczka zaplanowana w zeszłym roku szkolnym.

Podczas trzydniowego zwiedzania uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu atrakcjach zaplanowanych przez organizatora wycieczki – rekreacja w parku rozrywki, historia Krakowa, historia górniczej pracy. Opiekunami wycieczki byli p. Anna Urbańska, p. Magdalena Pawłowicz oraz p. Grzegorz Połaczewski.

Plan wycieczki:

Pierwszy dzień:

- Energylandia – Zator – pobyt w największym parku rozrywki w Polsce z wieloma atrakcjami, m.in.: największy i najszybszy Mega Coaster Hyperion, zabawy interaktywne, strefy przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych, amfiteatry, kino 7D, dom strachów, autodrom, miasteczko Wikingów, sklepy z pamiątkami.

Drugi dzień:

- Kraków – zwiedzanie z przewodnikiem Wzgórza Wawelskiego, Katedra – najważniejsza świątynia koronacyjna, miejsce spoczynku królów, pisarzy, poetów, przywódców narodowych wejście na wieżę z Dzwonem Zygmunta, Dziedziniec Zamku Królewskiego, Spacer Drogą Królewską do największego Rynku w Europie, Kościół Mariacki, Ratusz, Sukiennice.

- Muzeum Iluzji – wyjątkowe miejsce, gdzie interaktywne eksponaty pozwalają stać się kimś innym, zmienić wzrost i odbicie w lustrze, czy oszukać grawitację, przenoszą do świata iluzji, magii i tajemnic otaczającego nas świata, gdzie złudzenie miesza się z rzeczywistością.

Trzeci dzień:

- Kopiec Kościuszki – wizyta z przewodnikiem w unikatowym miejscu z najpiękniejszą panoramą Krakowa i okolic, poświęconym bohaterowi narodowemu – Tadeuszowi Kościuszce, multimedialne, nowoczesne wystawy z elementami filmu, teatru, gry komputerowej, unukatowy fort cytadelowy, wystawa figur woskowych, ogród kościuszkowski.

- Wieliczka – zwiedzanie z przewodnikiem wyjątkowej, 700-letniej kopalni soli, piękne komory solne, jeziorka, solne rzeźby, jedyny w swoim rodzaju podziemny kościół, historia górniczej pracy, pokazy multimedialne, legendy i tajemnice podziemnego świata.

Opracował G. Połaczewski