Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów 10 Sudeckiej Dywizji Piechoty w Lwówku Śląskim

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 2700306
  • Do końca roku: 99 dni
  • Do wakacji: 272 dni
 • Kontakt

  75 782 46 59

  szkolaMAŁPAsp2lwowek.pl  (małpa-@)

  ePUAP

  /SP2-LwowekSl/SkrytkaESP

   

ZŁOTE CHŁOPAKI Z SP 2 LWÓWEK ŚLĄSKI

W dniu 03 marca 2018 roku uczniowie z SP 2 w Lwówku Śląskim wzięli udział w Finale Dolnośląskim halowej piłki nożnej w ramach XIX  Dolnośląskich  Igrzysk LZS - Mieszkańców Wsi i Miastna szczeblu wojewódzkim. W zawodach wzięli udział zawodnicy do lat 13, których opiekunem był Grzegorz Połaczewski. W tym dniu o godzinie 10.00 Pani Wójt Gminy Wińsko - Jolanta Krysowata- Zielnica dokonała otwarcia turnieju, życząc wszystkim zawodnikom jak najlepszych wyników oraz jak stwierdziła ostatecznie "aby wygrał najlepszy".

Do zawodów przystąpiło 8 drużyn, które w drodze losowania zostały przypisane do dwóch grup. Meczem otwarcia był mecz pomiędzy SP 2 Lwówek Śląski a SP Marcinkowice, który zakończył się wynikiem 2:1 dla Naszych.

Zgodnie z regulaminem turnieju drużyny rozgrywały swoje spotkania w grupach systemem „każdy z każdym”  w składzie 4+1 i czasie gry 12 minut. Rozgrywki nadzorowane były przez profesjonalną parę sędziowską, która miała baczenie na najmniejsze przewinienia.

Tego dnia Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

Kacper Borowski

Jakub Michalak

Marcel Kaczmarczyk

Igor Nestorowicz

Dominik Karp

Dominik Kufel

Bartosz Zatorski

Dominik Domański

Błażej Łoza ( bramkarz)

Bartosz Pietruszka ( bramkarz)

Opiekun naszej drużyny wraz z II trenerem ( nieoficjalnie ) jak swój " pierwszy garnitur" desygnowali czterech zawodników tj. Kacpra Borowskiego , Jakuba Michalaka, Marcela Kaczmarczyka i Dominika Karpia, a w bramce Błażeja Łozę. Emocje w trakcie meczu sięgały zenitu do tego stopnia, że był śmiech i łzy ale ostatecznie wygraliśmy. Kolejny mecz był również dla Nas zwycięski  i zakończył się wynikiem 3 : 1 nad MKS Odra Ścinawa. Po dwóch wygranych meczach w grupie przyszedł czas na mecz o najwyższą stawkę. W meczu o wejście do finału spotkaliśmy się z drużyną mającą również dwie wygrane Piast Żmigród ( jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy wszyscy chłopcy tej drużyny stanowiąc trzon trampkarzy Piast Żmigród ) Początek meczu ułożył się po naszej myśli ponieważ to my jako pierwsi, a dokładnie Jakub Michalak otworzył wynik spotkania na 1: 0. Wynik ten utrzymywał się dość długo jednak niestety nasi chłopcy nie ustrzegli się błędu i drużyna Żmigrodu doprowadziła do remisu. Na podkreślenie zasługuje również fakt, że w trakcie trwania turnieju do naszej drużyny dołączył kolejny - nietuzinkowy zawodnik Dominik Suski, po zakończeniu innego turnieju dojechał do Wińska wspomagając swoich kolegów. Przez 11 minut mecz miał przebieg remisowy ( remis nie premiował Naszych do gry o finał z uwagi na gorszy bilans bramkowy).  Około 15 sekund przed końcem spotkania sędziowie turnieju po trzech faulach w polu podyktowali rzut karny przedłużony z 9-tego metra dla naszej drużyny. Do karnego podszedł obrońca naszej drużyny - Kacper Borowski, który swój strzał zamienił na gola, gola na miarę finału. Emocje były wielkie zarówno wśród zawodników jaki i kibiców. Zawodnik ten po zdobytym golu dając upust swoim emocjom zdjął na wiwat koszulkę   w konsekwencji czego zgodnie z regulaminem otrzymał żółtą kartkę.

Grupa A

SP Marcinkowice                   -           SP 2 Lwówek Śląski                                      1 : 2

Piast Żmigród                         -           MKS Odra Ścinawa                                       2 : 0

SP Marcinkowice                   -           Piast Żmigród                                                0 : 5

SP 2 Lwówek Śląski              -           MKS Orda Ścinawa                                       3 : 1

SP Marcinkowice                   -           MKS Orda Ścinawa                                       2 : 2

SP 2 Lwówek Śląski              -           Piast Żmigród                                                2 : 1

Grupa B

SP Pisarzowice                       -           MLKS Polonia Środa Śląska                         2 : 6

UKS Marcinowice                 -           MKLS Zjednoczeni Ścinawka Średnia         1 : 1

SP Pisarzowice                       -           UKS Marcinowice                                         1 : 2

MLKS Polonia Środa Śląska -           MKLS Zjednoczeni Ścinawka Średnia         2 : 0

SP Pisarzowice                       -           MKLS Zjednoczeni Ścinawka Średnia         0 : 3

MLKS Polonia Środa Śląska -           UKS Marcinowice                                         3 : 4

 

            Po emocjonującej rywalizacji w grupach przyszedł czas na mecze o miejsca o VII do III , gdzie nasi najbliżsi sąsiedzi SP Marcinkowice zagrali w meczu o siódme miejsce.

            Mecz o VII miejsce

SP Marcinkowice                   -           SP Pisarzowice                                              3 : 4

Mecz o V miejsce

MKS Odra Ścinawa               -           MKLS Zjednoczeni Ścinawka Średnia         1 : 2

Mecz o III miejsce

Piast Żmigród                        -           MLKS Polonia Środa Śląska                         2 : 1

            Nadszedł czas na mecz finałowy  dla chłopców z SP 2 w Lwówku Śląskim kontra zwycięzca drugiej grupy UKS Marcinowice. Mecz otworzyliśmy strzelając gola na 1:0 , po czym strzelaliśmy kolejne bramki. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 3:1 dla NASZYCH. Jak się okazało           w turnieju tym nie mieliśmy sobie równych, każdy z chłopców zagrał na 110 procent , gdzie nie można mówić o rezerwowych ani o zmiennikach, ponieważ każdy z chłopców wchodząc na pole gry dawał z siebie wszystko aby wspomóc swoja drużynę.

            Finał

            SP 2 Lwówek Śląski              -           UKS Marcinowice                                         3 : 1

            Ostatecznie przyszedł czas na zakończenie turnieju, który ukończyliśmy jako ZWYCIĘZCY. Przed rozdaniem medali wśród kibiców, dało się słyszeć "zasłużyli, byli dobrzy", które to słowa napawaj dumą każdego rodzica . Puchar oraz medale wręczyła Pani Wójt Gminy Wińsko  Pani Jolanta Krysowata- Zielnica, która żartując dodała iż od samego początku trzymała kciuki za Lwówek, a to za sprawa tego, że w przeszłości napisała książkę o naszym regionie "Skrzydło Anioła".  Jak zawsze w turniejach tego typu taki i tym razem został  wybrany najlepszy zawodnik turnieju , którym według grona trenerskiego  został Dominik Suski – reprezentujący SP 2 Lwówek Śląski.

            Jako grono rodziców z pełną świadomością kierujemy podziękowania dla Pana Grzegorza Połaczewskiego za jego zaangażowanie oraz poświęcony czas w reprezentowaniu wraz z uczniami SP 2 w Lwówku Śląskim, oraz II ( nieoficjalnemu) trenerowi Robertowi K. vel PREZESOWI.         W miejscu tym nie można również zapomnieć o innych trenerach , którzy podnosili i podnoszą poziom umiejętności naszych dzieci w tym o trenerze Czarnych Arturze Nakielskim, który jeszcze w piątek po treningu życzył swoim chłopcom powodzenia udzielając kilku cennych rad.