23. Finał WOŚP w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lwówku Śląskim

Kolejny raz w Lwówku Śląskim 11 stycznia 15r. od godziny 1200 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Organizatorami był Lwówecki Ośrodek Kultury oraz Szkoła Podstawowa Nr 2  im. Bohaterów X Sudeckiej Dywizji Piechoty. Orkiestrowy sztab ulokował się w hali.

Jak w prawdziwej orkiestrze przydział ról w przygotowaniu uroczystości 23. Finału, zdecydował o pięknej, harmonijnej „grze”. W przygotowaniu imprezy brało udział bardzo wiele osób: pracownicy Lwóweckiego Ośrodka Kultury oraz szkoły, rodzice uczniów. W roli konferansjera wystąpił niezastąpiony p.Mariusz Wolski. Od godziny 900 trwała również kwesta uliczna, w której wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 na profesjonalnej scenie, pod okiem wychowawców, prezentowali  programy artystyczne.

O godzinie 1400 odbyła się sprzedaż przedmiotów przekazanych na WOŚP, m.in.:

• gadżety z logo WOŚP przekazane przez Jurka Owsiaka (koszulki, breloczki, torby, kalendarze, zegar),
  • koszulki p.Lucjana Blaszczyka,
  • obraz p. Jerzego Borowca,
  • rzeczy ofiarowane przez Barbarę i Krzysztofa Zalewskich (sklep Intermarche),
  • kosz z bukietem 23 róż ofiarowany przez p.Darię Puchalską Dancewicz- kwiaciarnia „Michalina”, który kupiła Burmistrz Gminy i Miasta pani Mariola Szczęsna.

Równie hojny w kupowaniu przedmiotów przekazanych na WOŚP był pan Ireneusz Maciejczyk - zastępca burmistrza.  Sprzedano prawie wszystkie podarowane przedmioty. Podziwiano i kupowano piękne drzewka świąteczne oraz ozdoby z masy solnej.

Atrakcją programu był pokaz sztuki karate grup prowadzonych przez mistrza p. Zbigniewa Wojtkowiaka oraz pokaz taneczny grupy młodszej prowadzony przez instruktora tańca p. Mirosława Mleczka.

Ogromnym powodzeniem cieszyły się pyszne, domowe wypieki rodziców  z gorącymi napojami, bigos, grochówka, zapiekane  kiełbaski przygotowane przez firmę „ Ba-Gar” prowadzoną przez p.Barbarę Kraśnicką. Najmłodsi odwiedzali  kram z zabawkami i miękkimi pluszakami. Można było nawet skorzystać z profesjonalnych usług fryzjerskich.

Dokładna kwota zebrana podczas tegorocznego finału
będzie znana za około trzy tygodnie,

zaś po wstępnym przeliczeniu jest to 11 838,53 zł.

Nad bezpiecznym przebiegiem imprezy czuwali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim oraz przedstawiciele Straży Miejskiej.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację 23. Finału WOŚP oraz sponsorom i uczestnikom tej pięknej akcji serdecznie dziękujemy.

Czytaj o 23 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w SP2 na portalu