Jak powstała „Szkolna galeria dwójki”?

Szkolna galeria dwójki powstała w styczniu 2008 roku. Pomysłodawcą jej powstania oraz realizatorem wystaw jest Małgorzata Zubel – nauczycielka plastyki w Szkole Podstawowej Nr 2 we Lwówku Śląskim,

absolwentka wydziału artystycznego Uniwersytetu w Zielonej Górze. Uczestniczyła w licznych plenerach i szkoleniach organizowanych przez Wojewódzki Dom Kultury i Regionalne Centrum Kultury w latach 1986 – 91. Współpracowała z grupą plastyczną „eR” przy Jeleniogórskim Towarzystwie Społeczno–Kulturalnym w Jeleniej Górze, biorąc udział w wystawach zbiorowych.

Swoją twórczością zainaugurowała otwarcie galerii dwójki - pt. „Bajka o Lwówku Śląskim – pejzaże wewnętrzne”. Wystawa eksponowana była również we wrześniu 2007 roku w galerii Regionalnego Centrum Kultury w Jeleniej Górze w ramach obchodów 790lecia nadania praw miejskich. Kolejną ekspozycją była wystawa prac plastycznych uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Lwóweckiego z Włodzic, Pławnej, Pilchowic, Soboty oraz uczniów naszej szkoły pod hasłem „ŚWIAT DZIECKA NIBY TAKI SAM, LECZ INNY”.

Rok szkolny 2008/2009 w „Szkolnej galerii dwójki” rozpoczął się od prezentacji technik plastycznych uczniów naszej szkoły, jakie realizowane są na zajęciach lekcyjnych oraz kółku plastycznym. Wystawa ta eksponowana była w „Galerii dziecięcej” Dolnośląskiego Odziału Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze w czerwcu i lipcu bieżącego roku.