Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

NIEZAPOMNIANA WYCIECZKA klasy 2a i 2d

Dnia 9 czerwca 2014 roku klasy II a  z  wych. p. J.Kaszuba  i  kl.II d  z wych. M.Markulak  wybrały się na wycieczkę do Szklarskiej Poręby.


Pan przewodnik zapoznał nas ze środowiskiem geograficznym Kotliny Jeleniogórskiej i legendami regionu. Obejrzeliśmy Muzeum Ziemi – a w nim ekspozycję geologiczną Sudetów i innych regionów świata. Tam zakupiliśmy piękne prezenty.


W Chacie Walońskiej wysłuchaliśmy prelekcji o historii górnictwa ,magii kamieni szlachetnych i minerałów. Każdy z nas przeszedł Obrzęd Waloński – próbę czterech żywiołów hartujących duszę i ciało i otrzymał certyfikat. Ujrzeliśmy Wodospad Szklarki, Skałkę Złoty Widok i Chybotek –kołyszący się blok w kształcie cukiernicy. Przy Chacie Izerskiej czekała na nas niespodzianka – ognisko z kiełbaskami.Nasza kondycja fizyczna uległa poprawie, gdyż sporo musieliśmy przejść pieszo po szlakach górskich. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.


Dziękujemy mamom za pomoc podczas wycieczki paniom: Urszuli Domańskiej, Dorocie Babicz, Dorocie Kyzioł i Agnieszce Zielińskiej.


                                                                                                                      M.Markulak

 

GaleriaPrzejdź do góry