Obchody Światowego Dnia Ziemi 2014

Projekt współfinansowany  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013

28 kwietnia 2014 r.uczniowie klas IV -VI ruszyli porządkować okolice Lwówka, zmierzając  w kierunku Wzgórza Kombatantów na zasłużoną kiełbaskę. Całą akcję wspierali strażnicy miejscy gwarantując bezpieczeństwo na trasach. Poczęstunek, wyposażenie oraz upominki były finansowane ze środków „Wspólnie podnosimy jakość systemu gospodarki odpadami na pograniczu Polski i Saksonii”.

Klasy I-III w ramach projektu „Wspólnie podnosimy jakość systemu gospodarki odpadami na pograniczu Polski i Saksonii” wzięły udział w turnieju ekologicznym "Z ekologią za pan brat".

Impreza rozpoczęła się przepięknym apelem przygotowanym przez panie: Elwirę Konecką, Elżbietę Konecką, Mariolę Suchecką oraz uczniów z klas: I b, III d i II b.

Po apelu na hali sportowej  wszyscy uczniowie z poszczególnych klas wzięli   udział w turnieju ekologicznym. Podzieleni byli na trzy grupy: ekologówplastyków i sportowców.

Zadaniem ekologów było segregowanie odpadów oraz rozwiązanie testu ekologicznego.

Plastycy rysowali  pastelami pracę plastyczną pt. "Przyroda i ja".

Sportowcy rywalizowali w wyścigach z użyciem sprzętu nietypowego: puszki, butelki plastikowe.

Uczniowie oprócz rywalizacji, świetnie się bawili.

W tym roku szkolnym podobnie jak w minionych latach, uczniowie prezentowali wysoki poziom wiedzy ekologicznej. W kategorii klas pierwszych zwyciężyła klasa I c. W kategorii klas drugich zwyciężyła klasa II a. W kategorii klas trzecich zwyciężyła klasa III c.

Organizatorami turnieju były panie:  Lilla Mikłaszewska, Barbara Łankowska, Jolanta Kaszuba i Marzena Markulak.

Na uroczystości byli obecni: przedstawiciel telewizji Zgorzelec oraz pan Wojciech Różycki przedstawiciel Gminy i Miasta Lwówek Śląski. Pan Wojciech Różycki przyniósł nagrody nie tylko dla  klas, które zwyciężyły w turnieju, ale i dla wszystkich uczniów. Nagrody były ufundowane  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Radość uczniów z otrzymanych upominków była ogromna. Mamy nadzieję, że zachęci to ich do dalszych działań na rzecz ochrony środowiska.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku szkolnym.

Czytaj więcej na stronie Urzędu Gminy i Miasta Lwówek Śląski: www.lwowekslaski.pl