Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

TARGI PRACY w naszej szkole

         21 marca 2014r. w „Dzień Samorządności”  Samorząd Uczniowski z pomocą społeczności uczniowskiej zorganizował w hali TARGI PRACY pod hasłem: „NASZA  PRZYSZŁOŚĆ W NASZYCH RĘKACH”

 

         Ta niezwykła uroczystość miała na celu zapoznanie uczniów ze specyfiką wykonywania różnych zawodów. Każda klasa miała za zadanie zdobyć informacje na temat kwalifikacji, jakie należy uzyskać w wybranym przez siebie zawodzie i zaprezentować je. Dzieci z pomocą rodziców oraz wychowawców wspaniale przygotowały stanowiska, plakaty informacyjne, ulotki. Profesjonalne podejście do zadania sprawiło, że wszyscy świetnie się bawili, a jednocześnie mogli zdobyć cenne doświadczenie.  Uczniowie dowiedzieli się, jakie umiejętności będą im potrzebne w przyszłości, aby móc wykonywać dany zawód.


W czasie imprezy można było skosztować pysznych wypieków klasy IV A, która prezentowała zawód kucharza.

 

W stanowisku klasy IV B uczniowie mogli pomalować, pod okiem pani Eweliny Gałki, oryginalne naczynia z ceramiki bolesławieckiej oraz twarze, zapoznając się z zawodem malarza- artysty. Miejsce to budziło bardzo duże zainteresowanie. 

Można było sprawdzić swą sprawność fizyczną na specjalnie przygotowanym przez strażaków z kl. VI E torze przeszkód oraz zdać egzamin z wiedzy pożarniczej.  

Nie zabrakło także lekarzy z kl. VI C gotowych nieść pomoc ciężko pracującym uczniom i służyć dobrą radą dzielnym pacjentom. 

W stanowisku V D można było skosztować pysznego miodu i zapoznać z zawodem pszczelarza. 

Wielką atrakcją była prawdziwa betoniarka potrzebna w pracy budowlańcom z klasy VI A oraz przejazd taczka wokół hali. 

U kosmetyczki z kl. V C wiele osób pomalowało sobie paznokcie i dowiedziało się, jak pielęgnować cerę. 

Nie zabrakło trenera sportowego i nauczyciela wychowania fizycznego trenujących zawodników w piłkę nożną, ręczną, siatkową, tenisa stołowego, z kl. VI B oraz piłkarzy z kl. V E, którzy byli dopingowani przez urocze czirliderki. 

Klasa IV D odegrała scenę z sali rozpraw, gdzie mieliśmy okazję przyjrzeć się pracy prokuratora, adwokata i sędziego podczas kontrowersyjnego procesu R. Trynkiewicza. 

Chętne osoby mogły u fryzjera nakręcić sobie loki, podciąć włosy lub zmienić fryzurę w stanowisku kl. V A. 

Żadnemu przestępcy nie udało się złamać prawa w obecności policjantów  z kl. V B i detektywów z kl. VI D. 

Impreza wzbudziła wielkie zainteresowanie uczniów, rodziców, nauczycieli.


Zobacz informację o naszych targach w Telewizji TVT Zgorzelec

 

Każda klasa zaprezentowała się w pochodzie przez środek hali, a za zaangażowanie i wkład pracy otrzymała certyfikat udziału w targach pracy, wręczany przez panią dyrektor Elżbietę oraz cukierki ufundowane przez Radę Rodziców.

 

Dziękujemy Zarządowi Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego "CERAMIKA ARTYSTYCZNA" z Bolesławca za udostępnienie biskwitu* (*półfabrykat ceramiczny po pierwszym wypaleniu) i farb oraz pani Ewelinie Gałce za pomoc w przygotowaniu stanowiska klasie IVB –„Malarz-artysta”.

 

Dziękujemy pani Anecie Tarko, która udostępniła swój sprzęt i przyuczała do zawodu fryzjera na stanowisku klasy VA.

 

Podziękowania składamy panu Zawadzie za wsparcie stanowiska strażaków oraz zorganizowanie profesjonalnych nakryć głowy.

 

Imprezę prowadziła p. Nina Suska, a nad nagłośnieniem czuwali uczniowie z VIB: Maciej Szewczuk i Filip Maciejewski.

 

Organizatorzy imprezy: Nina Suska, Alicja Skrzydłowska, Iwona Modelska, Mariusz Proszko.


 

 

 
GaleriaPrzejdź do góry