SZKOŁA TO NASZ DRUGI DOM – W NIEJ BEZPIECZNE FERIE SĄ

W tym roku czas zimowego wypoczynku trwał od 17 do 28 lutego 2014 roku. Czas dzieci przeznaczony na wypoczynek i ruch staje się bardzo ubogi. Z pomocą przyszła szkoła, która zorganizowała ciekawe zimowisko. Paletą zajęć były zajęcia sportowe, plastyczne, taneczne i muzyczne, komputerowe, gry i zabawy na świeżym powietrzu, boisku "Orlik”.

Nowością były różne zajęcia sportowe w hali z udziałem Straży Miejskiej, ratowników medycznych oraz Komendy Powiatowej Policji pod hasłem "BEZPIECZNE FERIE’’. Dzieci biorące udział w rozgrywkach sportowych, grach i zabawach zręcznościowych otrzymały niespodzianki i nagrody.

W pierwszym tygodniu uczestników zimowiska pani Ewa Mielniczyn zapoznała z historią powstania naszego miasta. Oprowadziła nas po muzeum minerałów, Sali Ślubów i Tortur oraz opowiadała ciekawe przygody.

Zimowe ferie przeniosły też nas na grunt współpracy z Biblioteką Pedagogiczną i Nadleśnictwem Lwówek Śl. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzieci z pełnym zaangażowaniem wtopiły się w nowe otoczenie podejmując liczne wyzwania.

Z zaciekawieniem brały udział w zajęciach z edukacji czytelniczej i medialnej prowadzonych przez kierownika Biblioteki Pedagogicznej panią Elżbietę Sienkiewicz. Były to zajęcia warsztatowe, na których dzieci poznały praktyczną naukę pisania na tabliczkach glinianych oraz gęsim piórem.

W Nadleśnictwie zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej prowadziła leśnik pani Anna Jankowska. Dzieci poznały pracę leśnika, rozpoznawały drzewa i krzewy oraz odgłosy ptaków. Dla zwiększenia energii dzieci otrzymały pączka i soczek. Dziękujemy za udane zajęcia.

W drugim tygodniu ferii dzieci uczestniczyły w grach i zabawach w hali sportowej. Oglądały pokazy karate, ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy, oraz uczyły się zachowania w sytuacjach niebezpiecznych.

Były w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas, gdzie wspólnie z uczestnikami warsztatu,  wykonywały ozdobne kartki i tańczyły ZUMBĘ przy ulubionych utworach.

W ramach współpracy z Biblioteką Dziecięcą odbyły się warsztaty teatralne. Dzieci tworzyły „Teatr malowany”. Wykazały się w nim wielką  wyobraźnią i chęcią wypowiadania się na dany temat, tworząc wspaniałe opowiadania.

Zajęcia podczas ferii były atrakcyjne i urozmaicone dostarczyły dzieciom wiele radości, ciekawych doznań i wspólnej zabawy.

Z niecierpliwością czekamy na następne. Tak szybko minęły nam dwa tygodnie ferii.

M.Markulak, L. Mikłaszewska