22. Finał WOŚP w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lwówku Śląskim

Kolejny raz w Lwówku Śląskim 12 stycznia 2014r. od godziny 1200 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Organizatorami był Lwówecki Ośrodek Kultury oraz Szkoła Podstawowa Nr 2  im. Bohaterów X Sudeckiej Dywizji Piechoty.

Po raz pierwszy impreza odbywała się w hali sportowej administrowanej od stycznia 2014 przez szkołę.  Orkiestrowy sztab tym razem ulokował się również w hali.

Dzięki zaangażowaniu pracowników LOK-u, szkoły, rodziców i uczniów odnieśliśmy sukces. Jak w prawdziwej orkiestrze przydział ról w przygotowaniu uroczystości 22. Finału, zdecydował o pięknej, harmonijnej „grze”. W roli konferansjera wystąpił niezawodny p.Mariusz Wolski.

Od godziny 900 trwała również kwesta uliczna, w której wzięło udział szesnastu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim. Na terenie hali można było spotkać sześć wolontariuszek z klasy VI b.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 na profesjonalnej scenie, pod okiem wychowawców, prezentowali  programy artystyczne.

O godzinie 1400 odbyła się sprzedaż przedmiotów przekazanych na WOŚP. Zainteresowanie było duże. Sprzedano prawie wszystkie.

Ogromnym powodzeniem cieszyły się m.in.: pyszne, domowe wypieki rodziców  z gorącymi napojami, bigos, grochówka, zapiekane  kiełbaski przygotowane przez firmę „ Ba-Gar” prowadzoną przez p.Barbarę Kraśnicką.

Najmłodsi odwiedzali  kram z zabawkami i miękkimi pluszakami. Można było podziwiać i kupić piękne ozdoby z masy solnej. Można było nawet ostrzyc się!

O 16.00 na scenie rozpoczął się recital Rafała Hołogi, następnie był występ klubu tańca nowoczesnego LOK, występy wokalistów hip-hop. Działania w hali zwieńczyły koncerty zespołów Za Kratą i John Revolta z Wrocławia.

Jak widać „serca” mamy coraz większe, bo kwoty zbierane w kolejnych finałach w Lwówku Śląskim są coraz wyższe. Dokładna kwota będzie znana za około trzy tygodnie, zaś po wstępnym przeliczeniu jest to 14 236 zł.

Nad bezpiecznym przebiegiem imprezy czuwali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim oraz przedstawiciele Straży Miejskiej.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację 22. Finału WOŚP oraz sponsorom i uczestnikom tej pięknej akcji serdecznie dziękujemy.

Więcej zdjęć: https://picasaweb.google.com/sp2lwowekslaski/WOSP201402#