Orszak Trzech Króli w naszym mieście

Po raz drugi w tym roku 6 stycznia odbył się w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Była to już szósta edycja Orszaku Trzech Króli w ponad 180 miastach na świecie i największe Jasełka uliczne.

Uczniowie z naszej szkoły również wzięli udział w tym przedsięwzięciu prezentując na jednej ze scen fragment szkolnego przedstawienia „Jasełka”. Dzieci przygotowały panie katechetki.

Lwówecki  Orszak Trzech Króli rozpoczął się na placu przed Kościołem Wniebowzięcia NMP ok. godz. 12.30. Następnie Orszak przeszedł ulicami miasta i dotarł z powrotem do Kościoła, gdzie nastąpiło podsumowanie Marszu oraz wspólne kolędowanie wszystkich uczestników.

Uczestnicy otrzymali korony, peleryny oraz śpiewniki z kolędami, które śpiewane były podczas marszu. Hasło Orszaku brzmiało: „Kolędujmy”.

Więcej szczegółów na http://orszak.org/.

Opracowanie i zdjęcia:

Beata Hołyszewska