Uprzejmość tak mało kosztuje, a tak wiele można za nią kupić.

Cóż z tego, że są mali, skoro mają tak wielkie serca! Mowa o naszych wspaniałych dzieciach z Obowiązkowych Oddziałów Przedszkolnych, które wzięły udział w światowej akcji – Urodzinowa Kartka dla Oliwii.

Ich rówieśnica nie może chodzić do „zerówki” ponieważ ciężko choruje – jej organizm wyniszcza białaczka…27 października Oliwia kończy 6 lat, a jej urodzinowym marzeniem było otrzymać jak najwięcej laurek i kartek pocztowych.

Nikt nie musiał nas namawiać do spełnienia marzenia Oliwii, dzieci z wielkim przejęciem przygotowały własnoręcznie zdobione kartki, w których panie wychowawczynie wpisały życzenia urodzinowe dla chorej koleżanki z Zielonej Góry.

Przy okazji akcji odwiedziliśmy także Pocztę Polską, aby wspólnie wysłać paczkę z laurkami dla Oliwii. Możemy być dumni, że w Lwówku Śląskim mieszka tak wiele wrażliwych osób – ponad 100 kartek urodzinowych wysłano z naszego miasta!

Mamy nadzieję, że nasze upominki dotrą do Oliwii na czas, a jej 6-ste urodziny będą niezapomniane
i mimo, że nie będziemy w tym dniu przy niej osobiście, to na pewno pomyślimy o niej miło
i serdecznie, życząc powrotu do zdrowia.

Oliwię i jej rodzinę można zobaczyć tutaj (http://www.youtube.com/watch?v=lTIAif_Npvo)

W akcję włączyły się wszystkie grupy Oddziałów Przedszkolnych wraz z wychowawczyniami.

Karolina Kalus-Mazurek