Już wiemy jak powstaje chleb

Chleb – niby pospolity, obecny codziennie na naszych stołach, jednak kryje w sobie tajemnicę – skąd się wziął?

Odpowiedź na to pytanie znają już dzieci z Obowiązkowych Oddziałów Przedszkolnych, które wraz z wychowawczyniami, paniami Anią Woroszko i Karoliną Kalus-Mazurek odwiedziły lwówecką piekarnię. Zapach jaki doszedł do nas po przekroczeniu progu piekarni był tak przyjemny, że nasze brzuchy od razu zaburczały.

Pani, która oprowadzała nas po piekarni opowiadała o etapach powstawania pieczywa, widzieliśmy profesjonalne maszyny do wyrobu ciasta oraz ogromne piece w których wypiekano chleb. Oglądaliśmy też w jaki sposób robi się chleb krojony i bułeczki.  Naszą wizytę zakończył poczęstunek świeżymi rogalikami i ciastkami upieczonymi tuż przed naszym przybyciem – wszystkim bardzo smakowało!

Już wiemy jak powstaje chleb i jak ciężką pracą jest zawód piekarza i cukiernika, którzy często wtedy, gdy my smacznie śpimy pracują, aby rano w sklepie można było kupić świeże i mięciutkie bułki na II śniadanie.

Wychowawczynie i dzieci składają serdeczne podziękowania właścicielom PIEKARNI  - J.B. SROKA za wspaniałą lekcję „w terenie”, którą dzieci będą jeszcze długo wspominać. Dodatkowe podziękowania i ukłony kierujemy do Pana Sebastiana Trzaski, właściciela firmy Speed Bus, który zawiózł dzieci do piekarni.