„Wakacje z Dwójką”-półkolonia odbywała się w terminie od 1 do 12 lipca 2013r

„Dzieci mają wręcz cudowną moc, aby zmieniać się we wszystko,

w co tylko zapragną.”

Jean Cocteau

Tradycją naszej szkoły stała się organizacja półkolonii letniej pod hasłem „Wakacje z Dwójką”. Dla wielu dzieci jest to jedyna forma wypoczynku i atrakcji w czasie letnich wakacji.  Półkolonia odbywała się w terminie od 1 do 12 lipca 2013r. w godzinach od 9.00 do 13.00. Skorzystało z tej formy wypoczynku   27 uczniów naszej szkoły. W czasie pobytu w szkole dzieci otrzymywały ciepły posiłek.

Pierwszego dnia wszyscy uczestnicy półkolonii zostali zapoznani z Regulaminem oraz zasadami bezpieczeństwa, które były przypominane przed każdym wyjściem poza teren szkoły. W tym dniu uczestnicy półkolonii podzielili się na zespoły i wymyślili dla siebie nazwę. Uczestniczyli wraz  z wychowawcami p. Aleksandrą Wrzesińską i p. Alicją Skrzydłowską w wycieczkach, zabawach i grach.

Program półkolonii był bardzo urozmaicony. Każdego dnia dzieci robiły coś ciekawego i  niepowtarzalnego. Obowiązkiem każdego uczestnika półkolonii było przejście chrztu kolonisty. Po wielu zadaniach do wykonania i po wypiciu magicznej mikstury, dzieci dostały pamiątkowe dyplomy wzorowego kolonisty. Uczestnicy półkolonii spędzali czas na świeżym powietrzu grając w piłkę nożną, bawiąc się chustą animacyjną, malując i projektując. Poza wycieczkami dzieci uczestniczyły w licznych grach i zabawach organizowanych na boisku szkolnym, sali gimnastycznej oraz placu zabaw. Wspaniale bawiły się ozdabiając  teren szkoły kredowymi malunkami oraz własnoręcznie  wykonanymi wiatrakami. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykazywały się własną kreatywnością. W nagrodę chodziliśmy na pyszne lody, które dodawały nam ochłody w te ciepłe dni. Nie mogło zabraknąć pokazu mody letniej, do którego stroje wykonane były z kolorowych gazet. Każdy uczestnik kolonii miał możliwość przyozdobić swoje ciało kolorowym tatuażem. Nie brakowało pomysłów: róże, serduszka, postaci z bajek, zwierzęta. Wielką atrakcją był wyjazd do Bolesławca na basen „Orka”. Trzygodzinna zabawa w wodzie była ogromną przyjemnością i relaksem. Dzieci wracały zmęczone, ale uśmiechnięte.

W trakcie trwania półkolonii dzieci zgłębiły tajniki przygotowania pysznej sałatki owocowej. Kroiły, komponowały składniki, a potem ze smakiem zajadały własnoręcznie przygotowany deser. Uczestników półkolonii odwiedził również pan Szymon Wrzesiński, który opowiedział dzieciom historie naszej szkoły  i  naszego miasta. Wielką atrakcją było odwiedzenie sali tortur i lochu głodowego. Pan Szymon Wrzesiński zorganizował również konkurs dla dzieci, a zwycięzcy otrzymali upominki w postaci książek. Na zakończenie wycieczki wykonali piękne rysunki na temat „Moja okolica”. Oczywiście nie mogło zabraknąć i kina. Nasza szkolna sala komputerowa zmieniła się w prawdziwą salę kinową. Był popcorn, cola i duży ekran. Oglądnęliśmy film pt.”Jack pogromca olbrzymów”.  Wszyscy świetnie się bawiliśmy.  Dzieci uśmiechnięte przychodziły do szkoły a zdrowe, szczęśliwe i radosne wracały do domu. Uczestnicy półkolonii bezpiecznie, wesoło i w sposób urozmaicony spędzili swój wolny czas. Uczyły się współpracy w grupie, koleżeństwa, wzajemnej pomocy oraz kulturalnego zachowania w różnych miejscach i sytuacjach. Na zakończenie półkolonii urządziliśmy sobie wielką ucztę w restauracji „POD CZARNYM KRUKIEM”, gdzie dzieci zjadły pyszną pizzę i frytki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i słodkości. Nie zabrakło również wzajemnych podziękowań za mile spędzone 2 tygodnie wakacji.

Dziękujemy Wam kochani koloniści za wspaniale spędzony czas. Do zobaczenia za rok.

Opiekunowie półkolonii

Aleksandra Wrzesińska