ZIELONA SZKOŁA w JAROSŁAWCU 2013

Dnia 04.06.2013r. rozpoczął się wymarzony i długo oczekiwany wypoczynek trzecioklasistów – Zielona Szkołą.

O godz. 7:30, po krótkiej zbiórce, pożegnaniach z rodzicami i uczniami,  wyruszyliśmy autokarem z Lwówka Śląskiego do Jarosławca. Do celu dotarliśmy około godziny 18:00. Za sobą mieliśmy 10 godzin jazdy, ale humory dopisywały i nikt nie czuł się zmęczony. Rozpakowaliśmy swoje bagaże i udaliśmy się na pierwszą kolonijną kolację. Kiedy już napełniliśmy nasze brzuszki, koniecznie musieliśmy przywitać się z morzemJ Z niecierpliwością czekaliśmy na naszą pierwszą noc w Ośrodku Wczasowo-Kolonijnym „Rafa”.

Dzień na Zielonej Szkole rozpoczynaliśmy pobudką o godz. 8:00. Każdy dzień przynosił wiele niespodzianek. Pogoda dopisywała, więc podjęliśmy pierwsze próby kąpieli w zimnej, morskiej wodzie, wznosiliśmy budowle z piasku. Odwiedziliśmy również wiele ciekawych miejsc. Wioskę Hobbitów, w której przeżyliśmy wiele ciekawych przygód. Słowiński Park Narodowy, a przede wszystkim wydmowy pas mierzei z ruchomymi wydmami. Na własne oczy zobaczyliśmy jak wygląda Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, czyli skansen o którym tak dużo uczyliśmy się w szkole. Wiemy z pewnością, że największym utrapieniem były bardzo gryzące muchyL.  Nasz wspaniały kierowca zawiózł nas do Łeby, gdzie odwiedziliśmy Park Dinozaurów i Fokarium. Jednak największym przeżyciem był pokaz filmu w 5D. Rekin, który chciał nas pożreć wcale nie wyglądał jak zabawka. Płynęliśmy statkiem pirackim, który przycumował do portu w Ustce. Niektórzy zdobyli nawet dokumenty potwierdzające przynależność do bandy piratów. Udało nam się nawet sterować kutrem. Najlepiej wychodziła nam tzw. śruba.

Czas upływał nam na zabawach, kąpielach w morzu i basenie. Lubiliśmy również poszaleć na dyskotece. Nasi koledzy Wiktor, Michał, Kuba, Patryk swoim tańcem zdobyli sympatię innych kolonistów.

Na zakończenie wszyscy zjedliśmy po wielkim gofrze z bitą śmietaną i owocami…Pycha!

Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni  13.06.2013r.. Wierzymy, że Zielona Szkoła w Jarosławcu na długo pozostanie w naszej pamięci.

Uczestnicy i opiekunowie

(p. A.Skrzydłowska, J. Chudzik i  L.Mikłaszewska)